כל שיניו העליונות של נחום (שם בדוי) תושב באר שבע בן 60, לא יוכלו להשתקם לעולם, בשל טיפול שיניים שבוצע ברשלנות – כך נטען בתביעה נגד קליניקה פרטית בבאר שבע.  על פי התביעה, לפני כארבע שנים וחצי פנה התובע למרפאת שיניים בבאר שבע, כדי לעבור השתלת שיניים בלסת השמאלית העליונה, ולתקן פגמים אסתטיים בשיניו הקדמיות.

על פי התביעה, מנהלת המרפאה והבעלים, הציעה לנחום תוכנית טיפול, אף שאין לה כל הסמכה ברפואת שיניים, או בכל מקצוע רפואי אחר. לדברי עו"ד יום טוב אברהמי שמייצגת את המטופל, תוכנית זו נקבעה על סמך פענוח צילומי שיניים, שאף הם בוצעו ללא סמכות, על ידי מנהלת המרפאה. 

לפי עו"ד יום טוב, התובע לא עבר כל בדיקה קלינית מקדמית, לא הוסברה לו תוכנית הטיפול לפרטיה והוא גם לא הוחתם על הסכמה לבצע אותה. השיא לדבריה, היה כאשר הרופאים במרפאה חרגו לחלוטין מתוכנית הטיפול המקורית. הם עקרו שיניים, השתילו ארבעה שתלים בצדה הימני העליון של הלסת, ולא בצד שמאל שבגינו פנה המטופל מלכתחילה לטיפול. כמו כן, ביצעו הרופאים הרמת סינוס בצד ימין ללא כל  צורך רפואי. עוד מציינת עו"ד יום טוב, כי רק לאחר התקנת השתלים נאמר לתובע כי הוא סובל ממחלת חניכיים קשה, ורק אז הוסבר לו, כי בשל כך תיתכן בעייתיות מבחינת שרידות השתלים.

רופא שיניים (צילום: Shutterstock)
חשוב לוודא שמי שמטפל בכם יודע מה הוא עושה | צילום: Shutterstock

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית  של מומחה בתחום רפואת השיניים, אשר קבע כי הטיפול בתובע היה רשלני, וכי רצף של טעויות גרם לנזקים קשים. המומחה מתח ביקורת על כך שתוכנית הטיפול לא נערכה על ידי רופא, ושלא בוצע צילום CT לפני ביצוע ההשתלות, מה שככל הנראה גרם לטעויות בשיקול הדעת הרפואי. לדברי עו"ד יום טוב, בעקבות הטיפול הרשלני מחלת החניכים ממנה סבל התובע החמירה מאוד, וכעת הוא סובל מכאבים עזים בלסתות ומקשיי לעיסה, וייאלץ לעבור טיפולים משקמים ארוכים ויקרים.

בימים אלה מוגשת תביעה בה דורש המטופל לחייב את הקליניקה, את שני הרופאים המטפלים ואת חברות הביטוח שמבטחות אותם; לפצות אותו ב-2.5 מיליון שקלים.