אם גם לכם יש תחושה שלאחרונה הכל מרגיש קודר יותר, עצוב יותר ומכעיס יותר, אנחנו פה כדי להרגיע מצד אחד ולדכא מצד שני: אין צורך מיידי לרוץ לפסיכולוג, זה לא אתם – זה העולם שמסביבכם. סקר שנתי שערכה קבוצת המחקר גאלופ חושף כי זו השנה השנייה ברציפות שבה אזרחי העולם חווים עלייה קולקטיבית ברגשות כמו עצב, כעס, פחד וצער לאור מה שקורה סביבם, ואתר CNN אף הגדיל לדווח על תוצאות הסקר בהכרזה הפסימית: "העולם הוא מקום עצוב ומרגיז יותר מאי פעם".

כאשר יורדים לרזולוציות הקטנות של הסקר, שנקרא "מצב הרגשות הגלובלי בעולם", מתברר שהוא נערך על ידי מדגמים של אוכלוסיות של 151,000 אזרחים מ-140 מדינות שונות, אשר נתבקשו לפרט את "החוויות החיוביות והשליליות היומיומיות שלהם". עם זאת, ראוי לציין שהסקר לא מביא בחשבון נתונים כלכליים, כמו מדד ה-GDP של המדינות או המצב הסוציו-אקונומי של מרבית האוכלוסייה.

View this post on Instagram

A post shared by #KINGS_THIRD_AGE - I (@kings_third_age) on

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

וכך, בשנת 2018, 4 מתוך 10 אנשים חווים הרבה יותר דאגות מבעבר, ו-3 מתוך 10 חווים יותר לחצים שמתבטאים בכאבים פיזיים. רבע מהאנשים ציינו שהם חווים עצב, בעוד 22 אחוזים הודו שהם כועסים יותר.

כמו כן, דת לא היוותה קריטריון ספציפי במהלך עריכת הסקר, אך רבים אחרים מיהרו להסיק מסקנות די ברורות מתוצאותיו: גאלופ ציינה את רשימת עשרת המדינות ה"שליליות" ביותר בעולם, כלומר בהן האזרחים חשים תחושות פסימיות במיוחד כמו שאלו שצוינו לעיל, ולא קשה להבחין שרובן ממוקמות ביבשת אפריקה, ושב-7 מתוך 10 המדינות הללו רוב האוכלוסייה דתית-מוסלמית.

המדינות הן, בסדר עולה: צ'אד (55.7 אחוז רוב מוסלמי), ניז'ר (90 אחוז), סיירה לאון (60 אחוז), עירק (98.9 אחוז), אירן (99.7 אחוז), בנין (27.7 אחוז), ליבריה (12.2 אחוז), גינאה (85%), הרשות הפלסטינית (84%) וקונגו (12.6%).

עוד ב-mako בריאות:

>> הסוד לאושר: 67 דרכים להיות מאושרים יותר ברגע
>> 7 מילים יומיומיות שגורמות לנזק פסיכולוגי
>> מחקר בינלאומי: 1 מכל 5 אנשים מת בגלל תזונה 

יאללה דרום אמריקה 

באשר לרשימת המדינות החיוביות ביותר בעולם, נהוג לחשוב שהאזרחים במדינות הסקנדינביות - כמו פינלנד, דנמרק, נורווגיה ואיסלנד – הם המאושרים ביותר בעולם, אבל לפי הסקר של גאלופ האושר האמיתי נמצא דווקא במדינות דרום אמריקה: פרגוואי, פנמה, גוואטמלה, מקסיקו, אל סלבדור, הונדורס ואינדונזיה.

View this post on Instagram

A post shared by •FASHION - LOVE• (@fashionslove19) on

"אנשים באמריקה הלטינית לא בהכרח מדרגים את החיים שלהם כטובים ביותר", נכתב בתוצאות הסקר, "אבל הם צוחקים, מחייכים וחווים הנאות יותר מכל אחד אחר בעולם. הנתונים הגבוהים שלהם משקפים לפחות חלקית את נטייה התרבותית האזורית של התמקדות בדברים החיוביים בחיים", וזאת למרות שבאזורים רבים בהן סובלים האזרחים מאחוזים גבוהים של עוני ופשע. כמו כן, אם מנתחים את הנתונים שוב מנקודת מבט דתית, רובה המוחץ של האוכלוסייה במדינות הללו היא נוצרית.