הרגלי התזונה של רובנו השתנו במהלך מגפת הקורונה וזה בהחלט הגיוני, בהתאם לנסיבות. הלו"ז שלנו השתנה מקצה לקצה וכתוצאה מכך השתנו גם שעות השינה שלו והתפריט התזונתי. רבים מצאו את עצמם עולים במשקל בתקופה הזאת, אז אם גם אתם הרגשתם כך, אתם לגמרי לא לבד. כעת סקר שנעשה על ידי המועצה הבינלאומית למידע על מזון (IFIC) חושף איזו קבוצת גיל נפגעה הכי הרבה מבחינה תזונתית.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הסקר נערך בקרב כאלף אנשים, שהשיבו על שאלות שונות בנוגע לתזונה שלהם במהלך תקופת הסגר. הסקר נעשה בין התאריכים 8-16 באפריל ותוצאותיו הראו כי 85 אחוז מהאנשים אכן דיווחו על שינויים במזון שאכלו ובשעות הארוחות, בשל הימצאותם בבית. כ-30 אחוז מהמשתתפים אמרו כי הם מצאו עצמם חושבים על אוכל לעתים קרובות יותר. אך נראה שאנשים בקבוצה דמוגרפית מסוימת נפגעו יותר מאחרים. לפי תוצאות הסקר, כ-41 אחוזים מהורים לילדים מתחת לגיל 18 דיווחו כי הם מוצאים עצמם מנשנשים יותר בין ארוחות. רק 26 אחוז מאנשים בגילי 50 ומעלה ו-29 אחוז מאנשים ללא ילדים אמרו כי הם מנשנשים לעתים קרובות יותר.

"קבוצה אחת של אנשים שחוו שינוי משמעותי השנה, היא של הורים לילדים מתחת לגיל 18", אמרה ד"ר אלי ובסטר, דיאטנית קלינית ומנהלת מחלקת המחקר והתזונה במועצה הבינלאומית למידע על מזון, בראיון ל"פורבס". "בתקופה שבה ילדים נמצאים בבית והלו"ז של הילדים השנה ורשתות התמיכה הצטמצמו, אין ספק שהורים לילדים קטנים מתנהלים עם הסטרס של המגפה באופן שונה מאנשים ללא ילדים. אותם גורמי לחץ עלולים להתבטא בגישה שלהם לאוכל", הוסיפה.

אמא צעירה מאכילה שני ילדים
הסטרס של הורים לילדים קטנים התבטא בשינוי תזונתי | אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com

עוד ב-mako בריאות:
>> "הכיתי באגרופים וברגליים על המכשיר"
>> רופאת עור: אלה 3 האזורים שאתם חייבים לסבן
>> פיתוח ישראלי: עגבנייה שנאבקת במחלות

נשנוש בין ארוחות הוא אחת הסיבות העיקריות לעלייה במשקל, במיוחד אם מדובר בנשנושים לא בריאים, עתירי קלוריות ודלים בסיבים תזונתיים, כלומר לא משביעים לאורך זמן. מה שאומר שמהר מאוד תהיו רעבים שוב וכך זה יוביל לצריכה קלורית גבוהה יותר.

אבל מזל שלא כל הנשנושים נבראו שווים – ויש גם כאלה שהם לגמרי בריאים ומזינים, הנה כמה דוגמאות לנשנושים בריאים, לחובבי המלוח, המתוק והקראנצ'י. דרך נוספת להימנע מחיפוש אחר נשנושים בין ארוחות היא לוודא שכל ארוחה שלכם מכילה את כל אבות המזון ולא לשכוח גם המון ירקות, שלא רק מזינים, אלא גם מכילים הרבה סיבים תזונתיים שתורמים לעיכול יעיל יותר ושומרים על שובע לאורך זמן.