כשג'ו הולידיי נולד, הרופאים לא יכלו לומר אם מדובר בבן או בת. מבט האימה של המיילדת שהרימה את התינוק לאחר לידתו נשאר חקוק בזיכרונה של אמו. היא ניסתה להבין מהן אם היא ילדה בן או בת, והם לא ידעו כיצד לענות לה. כעת, הוא מוציא ספר אוטוביוגרפי "She's A Boy", בו הוא מגולל את הסיפור שלו.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הולידיי נולד עם תסמונת נדירה שנקראת Cloacal Exstrophy, המשפיעה על היווצרות איברי המין. איברי המין שלו היו כה מעוותים שלא ניתן היה לזהות אותם. במהלך ההתפתחות ברחם מסיבה לא ברורה התפתחותו נעצרה- חלק מהבטן לא הושלם, וכך גם חלקים משלפוחית השתן וממערכת העיכול. איברי המין נוצרו בצורה מאוד חלקית שהקשתה על הזיהוי שלהם.

הרופאים לא היו בטוחים אם איברי המין של הולידיי היו גבריים או נשיים, והם סברו שכנראה מדובר באיברים גבריים. בדבר אחד הם היו בטוחים, הוא לא יוכל לתפקד כגבר, וההשפעה הפסיכולוגית של חוסר היכולת לממש את יצריו תהיה משמעותית. הרופאים המיילדים החליטו להגדיר אותו כזכר, אך לאחר כשנה, בהתייעצות רופאים נוספים, הוחלט לגדל אותו כילדה.

גו הולידיי (צילום: DailyMail.co.uk)
גדל כילדה רגילה עד גיל 25 | צילום: DailyMail.co.uk
גו הולידיי (צילום: dailymail.co.uk)
כנערה, בכתבה שפורסמה עליו במגזין צרפתי | צילום: dailymail.co.uk

"מגיל שנה ועד גיל 9 גדלתי כילדה, אך בתעודת הלידה שלי הופעתי כזכר", אומר הולידיי לדיילי מייל, "אמא שלי הפכה את זה למאבק שלה לשנות את ההגדרה של המין שלי בתעודת הלידה שלי, היא כתבה לסלבריטאים. ובאמת, הכל היה בסדר עד גיל ההתבגרות".

"אבל אז התחלתי להרגיש שאין לי עתיד, כי אני לא אוכל להקים משפחה, וגם התחילו לי כאבי בטן כרוניים. בסופו של דבר הרגשתי לא מאוזן, והלכתי למומחה להורמונים. עשיתי בדיקה הורמונלית וגיליתי שבעצם תמיד הייתי זכר. זה ממש לא היה חשוב לי אף פעם לעשות את הבדיקה הזאת, והרגשתי שזה ישפיע על אמא שלי הרבה יותר מאשר עליי", הוא מספר.

תמיד הרגשתי שאני בן

עד לאחרונה, רופאים האמינו שבנים שנולדו ללא פין צריכים לגדול כנשים מפני שזה הרבה יותר קל להתמודדות. "אולי היו מחקרים שהוכיחו שזה עדיף, אבל המקרה שלי מוכיח שזה הפוך", מוסיף הולידיי, "מין לא קשור רק בבגדים ובהתנייה, אני גדלתי כילדה אבל תמיד הרגשתי שאני בן". 

ג'ו הולידיי היום (צילום: DailyMail.co.uk)
"סוף סוף הבנתי מי אני". הולידיי כיום | צילום: DailyMail.co.uk

"יש לי עוד דרך ארוכה, פיזית ונפשית. אני עוד לא יודע איך יראה העתיד שלי, אני רק מקווה להרגיש נוח יותר עם עצמי. היום אני לוקח טסטוסטרון במקום אסטרוגן, ואני מרגיש יותר אני מאי פעם".

עוד ב-mako בריאות:
>> נשכתם את הלשון ובכיתם? 5 המכות הכי כואבות
>> סקוואט או לאנג': אימון כושר בלי לצאת מהבית
>> כל מה שרציתם לדעת על פריצות דיסק