ניקולה פלטשר בת ה-36 מבריטניה לא יכלה לשבת במשך עשר שנים – עקב מורסות קשות שנוצרו כתוצאה ממחלת הקרוהן שכיסו חלק נכבד מישבנה. לאחר שעברה ניתוח להסרת המורסות נותרה פלטשר עם צלקת מסיבית בישבן שערערה לה את הביטחון העצמי והביכה אותה. כעת בזכות קעקוע שכיסה את הצלקות היא הצליחה לשוב לעצמה ובדרך לעודד חולי קרוהן ברחבי העולם.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הכול התחיל כשפלטשר הייתה רק בת 10 כשהחלה לסבול מתסמינים של מחלת הקרוהן, מחלת מעי דלקתית. לאחר כמה חודשים של טיפול תרופתי בישרו לה הרופאים כי תצטרך לעבור פיום מעיים (אילאוסטומיה). מדובר בניתוח שבו נעשה פתח בבטן המשמש ליציאות של המעי הדק הנאגרות בשקית הצמודה לבטן, כדי למנוע מעבר של צואה למעי הגס.

A post shared by Cinders Louise (@cinderslouise) on

קעקוע משנה חיים

בגיל 19 החלה לסבול מפצעים ומורסות באזור הישבן, כתוצאה מהמחלה. "זה התחיל ביום בהיר אחד. בהתחלה חשבתי שמדובר בפצעון, אבל אז התחילו להופיע עוד ועוד פצעים", סיפרה ל-Daily Mail. מהר מאוד היא אובחנה במחלה פריאנלית, סיבוך של מחלת קרוהן המתבטא בדלקת בפי הטבעת הגורמת למורסות באזור הישבן.

לאחר עשר שנים שבהן סבלה מכאבים חזקים כתוצאה מהמורסות בישבן, לא יכלה לשבת ונאלצה לכרוע או לעמוד – הסכימו רופאים לנתח אותה ולאט לאט להסיר חלקים מלחי ישבנה. למרות שהניתוח שיפר את מצבה משמעותית, הוא הותיר את האם לשישה עם צלקת חמורה, שגרמה לה למבוכה רבה. "סבלתי מכאבים במשך עשר שנים, ולמרות שהייתי שמחה שהרופאים הצליחו לטפל בזה, הייתי מאוד מובכת מהצלקות שנותרו", סיפרה פלטשר.

עוד ב-mako בריאות
>> מפתיע: רשימת המאכלים שאפשר לאכול בלי הגבלה
>> הטיפ שיגרום לכל היום להיראות אחרת
>> מצאנו את כל הדרכים להיפטר מהנזלת

כעת בזכות קעקוע שמכסה את הצלקת, היא מרגישה שהיא יכולה לחזור לעצמה. "אני כל כך מרוצה מזה. אי אפשר לראות שיש צלקת מתחת. הקעקוע החזיר לי את הביטחון ועכשיו אני שמחה להראות את הגוף שלי".

A post shared by Claire (@beauty_andthebag) on

פלטשר הקימה עמוד בפייסבוק שנקרא "beauty and the bag", שם היא מפרסמת תמונות שלה בהלבשה תחתונה – כששקית הסטומה שלה מוצגת לעיני כול. "אני בן אדם עם ביטחון ואני לא חוששת להראות את השקית שלי. אנשים חוששים לדבר על תנועות מעיים, אבל אנחנו צריכים להיות פתוחים". פלטשר רוצה באמצעות הבלוג שלה שלה לחבר בין אנשים הלוקים בקרוהן וקוליטיס ולהראות להם שהם לא צריכים להתבייש בשקית הסטומה שלהם. "אני מאוד מקווה שבכך שאנו מראים שאיננו מתביישים בגוף שלנו, נוכל לעזור להגביר מודעות לבעיה הרפואית הזו", אמרה.