אם גם אתם הייתם בטוחים שמרי-קייט ואשלי הן תאומות זהות וברגע זה הרסנו לכם את הילדות, אתם לא לבד. רבים (כולל אנחנו, עד לא מזמן) חושבים שהתאומות אולסן הן זהות, כשלמעשה הן תאומות לא זהות – ואף טענו זאת מתחילת הקריירה שלהן.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מה ההבדל בין תאומים זהים לתאומי אחווה?

תאומים זהים מתפתחים מביצית אחת, שמופרית על ידי זרעון אחד ולאחר ההפריה – מתפצלת לשניים, כך שנוצרים שני עוברים, זהים לחלוטין במטען הגנטי שלהם.

תאומים לא זהים, או תאומי אחווה, מתפתחים כתוצאה משני זירעונים שהפרו שתי ביציות נפרדות ולכן הם חולקים מטען גנטי הזהה בכ-50 אחוז, כמו כל אח ואחות שנולדים בהפרש של שנים. ההבדל היחיד הוא שהם חלקו רחם בו זמנית.

התאומות אולסן (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
זהות? אז זהו, שלא | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

הסיכויים שתאומי אחווה יצאו דומים כפי שמרי-קייט ואשלי יצאו, הם ככל הנראה לא גבוהים במיוחד, אבל זה בהחלט יכול לקרות. יחד עם זאת, הדמיון הרב ביניהן (שהוביל לליהוקן בתפקיד מישל טנר ב"צער גידול בנות") גרם לאנשים לחשוד שמא מדובר במקרה של תאומים זהים-למחצה.

עוד ב-mako בריאות
>> מתכון למשקה ביתי ששורף שומן ומעלים אקנה
>> גם אתם עייפים עד שאתם נכנסים למיטה? זו הסיבה 
>> האם אימון על קיבה ריקה באמת שורף יותר שומן?

המקרה הנדיר של התאומים הזהים-למחצה

אצל תאומים זהים-למחצה, שני זירעונים מאבות שונים מפרים ביצית אחת, כאשר זו מתפצלת לשני עוברים, שכל אחד מהם נוצר מזירעון שונה, אך מאותה ביצית. יחד עם זאת, מדובר במצב נדיר ביותר. כל כך נדיר – שיש מקרה מתועד יחיד מסוגו בעולם. הוא התרחש בארה"ב ופורסם בכתב העת Nature לפני עשור. מדובר בתאומים היחידים הידועים כתאומים זהים למחצה, שכן מדובר ברצף של אירועים נדירים ביותר המובילים לתאומים מסוג זה. לרוב, ביציות המופרות משני זירעונים אינן שורדות הריון שלם וגם לא מתפצלות לשני עוברים. על פי הדיווחים, הדמיון שבין תאומים זהים-למחצה הוא שילוב של הדמיון שבין תאומים לא זהים לזהים. נשמע קצת כמו מרי-קייט ואשלי? אולי, אבל ככל הנראה שלא מדובר בזה, כאמור כי מדובר במקרה נדיר ביותר.

מרי קייט ואשלי אולסן (צילום: YouTube)
פייר? לא נראות זהות | צילום: YouTube

נראה שמרי-קייט ואשלי אולסן הן פשוט מאוד מקרה של תאומות לא זהות שיצאו דומות מאוד. כשם שאחים עם הפרשים של שנים ביניהם יכולים להיות דומים מאוד. זה הגיוני בהתחשב בכך שהן היו דומות יותר כשהיו קטנות ואילו כשיתבגרו – ניכר שישנם לא מעט קווי שוני. ראוי לציין שאשלי גבוהה ממרי-קייט (בלי עקבים) ושאשלי ימנית, בעוד מרי-קייט היא שמאלית. לא זהות, כבר אמרנו?

>> 5 דברים שלא ידעתם שמדכאים לכם את החשק המיני