מתקלחים בחדר הכושר? אל תשכחו אף פעם לנעול כפכפים. אנחנו לרוב חוששים מהידבקות בפטריות, אבל במקרים מסוימים, עלולים לשרוץ גם חיידקים אלימים ומסוכנים ביותר – כפי שקרה לגבר הזה מטקסס.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

גבר מטקסס ביקר בחדר הכושר ולא תיאר לעצמו מה יקרה לאחר שיתקלח יחף. הוא שומר על אנונימיות אך שיתף את סיפורו בתחנת הרדיו האמריקאית KTBZ-FM כדי להזהיר אנשים ולהסביר מדוע כדאי תמיד ללבוש כפכפים במקלחות ציבוריות.

הוא סיפר שהוא התאמן למרתון בחדר הכושר במהלך הפסקת הצהריים - שלו ולא רצה לחזור לעבודה "מיוזע ומסריח". הוא החליט להתקלח במקלחות של חדר הכושר ועשה זאת ברגליים יחפות – דבר שהתגלה כטעות מרה.

עוד ב-mako בריאות
>> אופס: תאונות הסקס הכי נפוצות נחשפות
>> איך נשארים צעירים? שותים את המיץ הזה
>> מה השיניים שלכם אומרות עליכם? מתברר שהמון

בהתחלה, הוא הבחין בכתם בכף הרגל השמאלית שלו, שהתחיל לגרד, אך הוא לא חשב שמדובר במשהו רציני.

מה שבתחילה נראה לו כיבלת, מהר מאוד הפך לחמש "יבלות" ומשם התפשט ברגל שלו וגרם לפצעים פתוחים.

"כל הרגל שלי החלה להתנפח והכאבים היו ממש חזקים, התקשיתי ללכת" הוא סיפר. "לא יכלתי אפילו להניח את הרגל על גבי הרצפה, כיוון שהדם זרם לרגל, גרם לנפיחות בעור ולכאבים בלתי נסבלים".

אחרי כמה חודשים של טיפול בפצעים וכאבים קשים, הוא עבר ניתוח, שסייע לפצעים הקשים להחלים.

כיום, חודשיים לאחר הניתוח – הוא עדיין מתקשה ללכת וייקח לו כחודש לחזור ללכת כרגיל. לאחר החוויה הקשה, החליט להעביר מסר חשוב לכל מי שפוקד את חדר הכושר – אף פעם לא להתקלח יחפים.

"עשו לעצמכם טובה, תנעלו נעליים בכל מקום ציבורי רטוב שאתם נמצאים בו", הזהיר. "הווירוס הזה משגשג במקומות עם מים. הדבר המפחיד הוא שהווירוס הזה יכול לשרוד על משטחים במשך כשנתיים, אז שמרו על כפות הרגליים שלכם".

 (מקור)

 >> האם כדאי לנו להשאיר את הנעליים מחוץ לבית?