טלית'ה סרג'ינט, 29, מרפאה בעיסוק לשעבר מבריטניה, התאכזבה לגלות שקיבלה מחזור במהלך הימים הראשונים של ירח הדבש שלה לפני שנה. אך מהר מאוד התברר שזו רק ההתחלה של סיוט גדול יותר.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

ירח הדבש ארך כארבעה שבועות, שבמהלכם טיילו בני הזוג ברחבי ארה"ב. אך לתדהמתה של טלית'ה, מיד לאחר שנחתו בסן פרנסיסקו גילתה שהיא במחזור. "קיללתי על כך שזה התחיל בדיוק ביום הראשון של ירח הדבש שלנו. רצינו לעשות מה שנשואים טריים עושים בירח הדבש שלהם". טלית'ה מספרת שהמחזורים שלה היו הפכפכים בתקופה שלפני החתונה והיא שיערה שמדובר בסטרס שגורם לזה. היא קיוותה שברגע שתגיע לירח הדבש ותירגע, המחזורים יפסיקו להציק.

בזמן שהם היו בבר בלוס אנג'לס, טלית'ה ביקרה בשירותים, שם התוודעה למחזה די מזעזע. "הרגשתי שמשהו לא בסדר, אז רצתי לשירותים. הרמתי את השמלה לי וראיתי שהיה דם בכל מקום", סיפרה לדיילי מייל. "זה יישמע קצת גרפי, אבל זה נראה כאילו מישהו נרצח. הדם נזל לי על הרגליים אל הרצפה, חלחל מבעד לשמלה ולתחתונים שלי".

A post shared by Talitha (@roseabella) on


עוד ב-mako בריאות
>> איך הרסנו את המערכת החיסונית של הילדים שלנו
>> מגפה? בשבועות האחרונים נרשמה התפרצות שעלת
>> הסלפי שהסעיר את הרשת וחולל שינוי בעולם

"הייתי הרוסה, הרגשתי כאילו אני בחור שחור גדול"

בהמשך ירח הדבש הפך הדימום לקל יותר, כך שטלית'ה לא ייחסה לכך חשיבות רבה. אך כשהם הגיעו להוואי, הדימום הכבד חזר. טלית'ה ובעלה השתדלו ליהנות בירח הדבש ולא לתת לזה להשפיע עליהם, אך כשהם חזרו הבינה טלית'ה שעליה לבקר אצל הרופא. היא נשלחה לבדיקות, שתוצאותיהן חזרו בערב חג המולד. לצערם של הזוג הצעיר, היו אלה חדשות רעות.

"הייתי הרוסה. הרגשתי כאילו אני בחור שחור גדול. רק חודשיים לפני כן נישאתי לנפש התאומה שלי ביום המאושר ביותר בחיי ועכשיו אני מגלה שיש לי סרטן", סיפרה טלית'ה. "נמסר לי כי אני לוקה בסרטן צוואר הרחם שלב 2B". טילת'ה עברה ניתוח להסרת השחלות, במטרה לנסות לשמר את התפקוד ההורמונלי והפוריות שלה, אך ללא הצלחה. "נאמר לי שלא אוכל לשאת ילד משלי. זה הותיר אותי הרוסה. הייתי נשואה טרייה שתכננה להקים משפחה. זה מוזר, אבל זה הטריד אותי יותר מהאבחנה שאני חולה בסרטן".

A post shared by Talitha (@roseabella) on


טלית'ה עברה טיפולי כימותרפיה, ניתוחים והקרנות. אך מבדיקות שנעשו לאחר מכן התגלה כי הסרטן התפשט לריאות ולגב התחתון ושאין דרך לרפא אותה. הרופאים נתנו לה שנתיים-שלוש לחיות וכעת היא עוברת כימותרפיה כדי להמשיך להילחם באבחנה זו. "אני יודעת שכל יום מביא עמו אתגר חדש, אבל כל עוד יש לנו זה את זה אנחנו נצליח. אני נשארת אופטימית לגבי העתיד שלי, למרות מה שנאמר לי", היא מספרת. "הלוואי שזה לא היה קורה לי, אבל אני מאמינה שהכול קורה מסיבה מסוימת, גם אם אני לא יכולה להבין אותה. אני רוצה שנשים יכירו את הסימפטומים; כאב בזמן קיום יחסי מין, הפרשות בעלות ריח לא נעים מהווגינה ודימום". אין ספק שהאופטימיות של טלית'ה והרצון שלה להגביר מודעות לתסמינים הלא ידועים מעוררים השראה.