כמה פעמים ישבתם לאכול עם מישהו וברגע שהמנות הגיעו – התחרטתם שלא הזמנתם את מה שהאדם השני הזמין? כן, כן, אתם כבר לא צריכים להסתיר את הקנאה והחשק העז לתת ביס במנה של הפרטנר, כי אתם ממש לא היחידים. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

על פי סקר שנערך על ידי האתר OpenTable וכלל 2,200 משתתפים, רבים מרגישים מה שמוגדר כ"קנאת אוכל". למעשה, 9 מתוך 10 סועדים ירגישו קנאה לאחר שיבחינו במנה של האדם שיושב לצדם בשולחן.

קנאת אוכל מתפרצת לרוב ברגע שהמנות מגיעות לשולחן, אך למרבה הפלא (או שלא?), לא כולם חווים את זה באותה מידה. על פי הנתונים, 43 אחוז מהנשים ירגישו חשק עז לתת ביס במנה של השכן, לעומת 36 אחוז גברים. למה נשים מקנאות יותר מגברים? משערים שהסיבה לכך היא העובדה שנשים מרגישות יותר לחץ להזמין מנות "קלילות" יותר.   

על פי הסקר, הרגשות הנפוצים ביותר בהקשר לקנאת אוכל הם אכזבה (47 אחוזים), חרטה (37 אחוזים) ורעב (33 אחוזים). אז איך מתגברים על קנאת אוכל? קרוב ל-40 אחוז מהמשתתפים אמרו שהם ככל הנראה יחזרו לאותה מסעדה בזמן אחר, ו-30 אחוז מהם אמרו שהם מתחננים מהפרטנרים שלהם לשתף חלק מהארוחה שלהם – או שהם יגניבו ביסים בלי לבקש את רשותם.


עוד ב-mako בריאות
>> המאכלים הטעימים האלה אשכרה יעזרו לכם לדיאטה
>> גורו היוגה בעירום נחשפת
>> "כשמגיע ילד להשתלה, זה אומר שיש גם ילד שמת"

מה גורם לנו לקנא באוכל של אחרים?

הסיבה העיקרית לקנאת אוכל היא חוסר החלטיות (41 אחוזים). סיבה נפוצה נוספת לכך היא הרצון להתנסות ולחוות מנות חדשות – ואז להתחרט על זה (33 אחוזים). כדי למנוע סיטואציה לא נעימה שבה אתם חושקים בסתר (או בגלוי) במנה של שכנכם – מרבית המשתתפים מספרים שהם נוקטים באמצעי זהירות, כאשר 46 אחוז מהם מעדיפים לבדוק את התפריט לפני שהם מגיעים למסעדה, 34 אחוז מהם מציצים על שולחנות של אנשים אחרים לראות מה הם הזמינו ו-32 אחוז מהם מבקשים המלצות מצוות המסעדה.

ואם חשבתם שקנאת אוכל מתרחשת רק כשאנחנו מתפנקים במסעדה, אז מתברר שלא. לפחות מחצית מהמשתתפים בסקר שחוו קנאת אוכל סיפרו שזה קרה להם גם כשהם ראו אוכל בטלוויזיה (68 אחוזים), במדיה החברתית (50 אחוזים) או במהלך שיחה (57 אחוזים).

אז מה הלקח שלמדנו מהסקר? להפסיק לנסות להרשים את האדם שיושב אתכם ולהזמין מראש את המנה שחשקתם בה. אף אחד לא באמת יזכור לכם את המנה ההיא שהזמנתם מתישהו במסעדה - והחך שלכם יודה לכם. 

via GIPHY

>> איך נשארים צעירים? שותים את המיץ הזה