נערה מתבגרת הלוקה בתסמונת פארקס-וובר הצטלמה בביקיני כדי לעורר ביטחון בגוף בקרב בעלי מוגבלויות. איזבל לקלייר, בת ה-19, נולדה עם התסמונת הנדירה, שגורמת לרגלה הימנית להיות כפולה בגודלה מאשר רגלה השמאלית.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

המצב מונע מבת ה-19 להשתתף ברוב סוגי הספורט, והיא גם לא יכולה ללבוש את רוב סוגי המכנסיים הצמודים. עם זאת, לקלייר החליטה לאתגר את אידיאל היופי של החברה על ידי פרסום תמונות שלה מדגמנת בבגד ים, כשהיא בטוחה לגמרי בגוף שלה. ובשבוע שעבר, היא אף זכתה בתחרות יופי בעיר הולדתה שבקנדה.

ילדה עם רגל אחת גדולה  (צילום: DAILYMAIL)
איזבל מלאת ביטחון ושמחת חיים. "לא רוצה שתרחמו עלי" | צילום: DAILYMAIL
ילדה עם רגל אחת גדולה  (צילום: DAILYMAIL)
איזבל ואחותה התאומה | צילום: DAILYMAIL

"המצב הגופני שלי לא מגדיר אותי, והוא לא ימנע ממני ללבוש ביקיני חמוד או שמלה", היא אומרת לדיילי מייל, "בשבילי הביטחון העצמי הוא הכי חשוב, כי כשאנשים רואים שאני בטוחה בעצמי הם לא יבזבזו זמן בלרחם עלי".

 >> עוד ב-mako בריאות:
על ניתוח כזה עוד לא שמעתם: ניתוח פלסטי ליצירת גומות חן
לחצות, לרסק או לבלוע עם הרבה מים: כך תיטלו כדורים בצורה נכונה
אנורקסיה בגיל השלישי: למה קשישים מרעיבים את עצמם?

תסמונת פארקס-וובר היא מצב נדיר של עיוות בעורקים שגורם לזרימה מוגברת של דם קרוב לפני השטח של העור, מה שגורם לוורידים בולטים. בנוסף, תסמין נוסף הוא התנפחות של גפה אחת, בדרך כלל אחת הרגליים תהיה גדולה וארוכה יותר מהשנייה.

ילדה עם רגל אחת גדולה  (צילום: DAILYMAIL)
הטיפול ברגל כולל חבישה שלה בתחבושת לחץ | צילום: DAILYMAIL
ילדה עם רגל אחת גדולה  (צילום: DAILYMAIL)
איזבל עם התחבושת | צילום: DAILYMAIL

המסר הכי חשוב של איזבל, אותו היא דואגת להעביר לכל מי שיש לו מוגבלות גופנית, הוא להיות בטוחים בעצמנו. "מה שחשוב הוא לקבל את עצמכם כמו שאתם, ולאהוב את עצמכם. יופי הוא לא רק חיצוני, בשבילי מי שיפה זה מי שגורם לאנשים סביבו להרגיש טוב יותר".

>> מה מסרטן ומה סתם סובל ממוניטין שלילי? הנה האמת על 12 דברים בעלי מוניטין מסרטן