טרייסי הרינג בת ה-44 סובלת ממצב נדיר של קטלפסיה, שגורם לה להתמוטט בפתאומיות כל פעם שהיא צוחקת. בעקבות המצב הזה, הרינג חוששת מהפעם הבאה בה היא תראה סרט מצחיק, או כל דבר המלווה בהומור.

"ברגע שאני צוחקת, הצוואר שלי נחלש ואני מאבדת שליטה על הגפיים שלי", מספרת הרינג לדיילי מייל, "בעיצומו של ההתקף אני הופכת להיות משותקת בצד אחד של הגוף. זה בדרך כלל נמשך רק כמה דקות אבל זה מאוד מפחיד".

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

קטלפסיה היא מחלה שגורמת להתקשות של השרירים ושיתוק פיזי, בעיקר בידיים וברגליים. זוהי צורה של נרקולפסיה, מחלה נוירולוגית המשבשת את דפוסי הערות והשינה. המצב הזה בדרך כלל מתלווה למצב של קטטוניה והיסטריה.

_OBJ

הופעת קטלפסיה יכולה להיות תוצאה של טראומה קשה ולרוב היא נעלמת, אך לעיתים היא מופיעה שוב במחזוריות. התסמינים המוכרים הם שמיטת לסתות, שמיטת ראש, איבוד שליטה על הרגליים, דיבור מרושל וקושי להתמקד. במקרה של הרינג מדובר בקטלפסיה שנובעת מהתפרצות של איזשהו רגש כמו התרגשות, צחוק, כעס או הפתעה.

אמצעי הזהירות שהיא נוקטת הם מחמירים, היא כמעט ולא רואה סרטים, מדירה את רגליי מהופעות סטנד-אפ ומקווה שלא להיתקל באף אירוע מצחיק מדי בחייה. ההתקפים שלה יכולים להיות גם מאוד מביכים לפעמים. "כשפגשתי את בן זוגי בפעם הראשונה, הוא היה בטוח שהייתי ממש שיכורה", היא נזכרת, "פשוט התחלתי לצחקק בשלב מסוים ומיד היד שלי התחילה לאבד תחושה, והתחלתי לשפוך את המשקה שלי לכל מקום. מזל שבפעם ההיא זו הייתה רק היד שלי ולא כל הגוף". 

>> חשד: רופא שיניים מרשל"צ הזריק לחולים חומרים מעלי אקספרס