ג'ני מקהאפי, צעירה בת 25 מבריטניה, סבלה מדימומים חמורים באף. כשהלכה לרופא המשפחה שלה הוא אמר לה כי זו בסה"כ אלרגיה. כמעט שנה אחרי, התברר לה שבכלל מדובר בגידול סרטני גדול ממדים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"הכל התחיל בדימומים כבדים מהאף. הלכתי לרופא המשפחה שלי והוא אמר לי שזו כנראה אלרגיה ושאין לו איך לעזור עם זה", היא מספרת לדיילי מייל. "לאחר 10 חודשים, בהם מצבי רק החמיר, הרופא הצליח לאבחן את מה שהיה לי, ונקבע לי ניתוח להסרת הגידול".

אצל מקהאפי אובחן גידול ממאיר מסוג אדנואיד סיסטיק קרצינומה (Adenoid cystic carcinoma), גידול מאוד תוקפני שמתפשט במהירות לאורך סיבי העצב. לפי מחקרים רפואיים, אחד הסימנים הראשונים לאבחון שלו הוא היווצרות שיתוק בצד שבו מופיע הגידול. במקרה של מקהאפי, גם בגלל העובדה שלא אובחן בזמן, היה מדובר בגידול גדול, בערך בגודל של תות. 

אישה שחלתה בסרטן נדיר (צילום: www.gofundme.com)
"מאוד חשוב לי להיות חיובית בשביל הילדה הקטנה שלי" | צילום: www.gofundme.com

לצד הסרת הגידול, הרופאים נאלצו להסיר חצי מהפנים שלה, ובכדי לשקם אותן הם השתמשו בעצמות מהרגל שלה. השיקום מניתוח שחזור הפנים הוא ארוך במיוחד, ורק אחרי שנה, לערך, יורדת הנפיחות בפנים לגמרי. "זה לא קל, אבל אני מרגישה יותר טוב בכל יום שעובר. מאוד חשוב לי להיות חיובית בשביל הילדה הקטנה שלי. היא עזרה לי לעבור את זה ולהישאר חיובית ומאושרת ממה שיש לי בחיים", אומרת מקהאפי.    

 >> עוד בmako בריאות:
>> תכירו את הזוג הכי קשוח בארה"ב, ואת הכלב שלהם
>> שונאים כוסברה? אתם לא סתם מפונקים, זה בגנים
>> בחן את עצמך: כמה פעמים ביום אתם הולכים לשירותים?