בסרטון שעלה לסנאפצ'אט לפני שבוע, קים חשפה בפני מיליוני העוקבים שלה עוד טיפול קוסמטי שהיא החליטה לנסות. הפעם, מדובר בטיפול קוסמטי בטבור. קראתם נכון - קים מנסה טיפולי לייזר כדי לשקם את מראה הטבור לאחר הלידה. 
>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

"כל מי שילדה מבינה מה לידה יכולה לעשות לטבור וכמה שהוא משתנה – ומבינה כמה צריך את ד"ר אוריין שיהדק את האזור סביב הטבור כך שהוא ייראה נורמלי", מספרת קים קרדשיאן בסרטון. היא אמנם נראית מרוצה מאוד מההליך הקוסמטי, שלדבריה משפר פלאים את מראה הטבור לאחר הלידה – אבל היא לא הסתירה שמדובר בהליך הכרוך בלא מעט כאב. "אף פעם לא אהבתי ושנאתי מישהו כל כך באותו זמן", צחקה קים, כשד"ר אוריין לצידה.

A post shared by Kim Kardashian Snapchats (@kimksnapchats) on


אם גם אתן עברתן לידה ובחיים לא שמעתן על הטיפול הזה, אתן לא היחידות. זו לא פעם ראשונה שקים התנסתה בטיפולים ספק חדשניים, ספק הזויים לגמרי (ע"ע מריחת דם על הפנים). אז מה זה הטיפול הזה והאם הוא באמת עובד?

"נשים שעברו לידה עלולות לקבל מראה של טבור 'חיצוני', שלרוב קורה בעקבות בקע קטן באזור הטבור", מספרת ד"ר סאקין שרידהארני, מנתחת פלסטית. "נדיר מאוד שהמצב יחזור לקדמותו כפי שהוא היה לפני הלידה, אבל ניתן לשפר את המראה".

 
עוד ב-mako בריאות
>> איך שורפים שומן ב-20 דקות מבלי לצאת מהבית?
>> מביונסה ועד אמל: הסיבה שלכולם פתאום יש תאומים
>> למה ממש לא כדאי לכן לוותר על הפיפי שאחרי?

הטיפול שקים משתמשת בו נקרא חידוש העור בלייזר, ולרוב משתמשים בו להצערת ולהחלקת העור מקמטים ומצלקות אקנה. "מדובר בטיפול שמשתמשים בו לשיפור מרקם ואיכות העור ולטיפול בפגמים מזעריים, באמצעות הסרת העור הניזוק", מסבירה ד"ר שרידהארני לאתר Yahoo!. "חידוש העור בלייזר אף מעודד ייצור של קולגן בעור ועוזר לטפל בנזקי הסביבה".

יחד עם זאת, אם אתן אחרי לידה וכבר בונות על חידוש עור בלייזר לטיפול בטבור החיצוני, כדאי שתדעו שזה לא הטיפול המומלץ לשם כך. קים ידועה בניסיונותיה הרבים להתנסות בטיפולים "טרנדיים" שלרוב לא הוכחו כיעילים. אנחנו היינו ממליצים להיוועץ ברופא לפני שמתנסים בטיפולים "חדשניים" למיניהם. 

 >> מתקלחים לפני שנכנסים למיטה? לא מומלץ