אינסטגרם היא פלטפורמה שיכולה לעורר בנו לא מעט השראה. תמונות של מנות אוכל מושלמות עושות לנו חשק להוציא את הצלם הפנימי שלנו ותמונות כושר ומהפכי משקל עושות לנו חשק לעשות מנוי לחדר כושר. אלא אם התמונות האלו מפוברקות כמובן.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

בלוגרית כושר פרסמה לאחרונה באינסטגרם תמונה שממבט ראשון נראה שהיא מראה את ההתקדמות שלה לעבר קוביות בבטן - אך למעשה מדובר בזיוף, שמטרתו להראות כמה תמונה אחת שווה אלף מילים. או במקרה הזה, אלף טייצים.

"מהפך של 30 שניות, המתבסס על כמה לבשתי את הטיץ גבוה", כתבה הבלוגרית מדנבר, קולורדו. התמונה שפורסמה מראה שלוש גרסאות שלה, אחת לצד השנייה, כאשר נראה בתחילה שמדובר בתמונה המראה תהליך של חיטוב הגוף כשבפועל הסיבה שהגוף שלה נראה אחרת היא אחרת ממה שאתם חושבים. השוני בין התמונות נובע רק מהטיץ השחור אותו לבשה.

A post shared by C H I (@fit_pham) on

עוד ב-mako בריאות
>> המחלה הקשה שנפוצה במזה"ת - ובארץ לא מכירים
>> זו הסיבה שהכתפיים שלכם תפוסות כל הזמן
>> הטריקים הפשוטים האלה מנצחים את החשק למתוק

היא כתבה לצד התמונה כי היא הייתה רוצה שנשים ידעו שמעט מאוד אנשים מתהלכים בעולם עם קוביות בבטן כל הזמן. מראה הקוביות משתנה בהתאם לתאורה, לזווית הצילום וללבוש. "תזכורת ידידותית לכך שלהשוות את הגוף הלא מושלם בצורה מושלמת שלכם – לתמונות באינסטגרם זה לא ריאליסטי. זה לא בריא. זה לא הוגן כלפיכם", היא הוסיפה. הנקודה שלה חשובה, כיוון שבעידן שבו קשה לנו להתנתק מהמסכים, תמונות באינסטגרם יכולות להחדיר בנו מוטיבציה אך גם עלולות להשפיע לרעה על הביטחון העצמי שלנו ולהוריד מאיתנו כל חשק לצאת ולרוץ. כי "למה שיהיה לי גוף כמו של הבלוגר/ית הזה?".

מחקר שפורסם בשנה שעברה מצא כי אינסטגרם מוריד לנו את הביטחון העצמי, יותר ממגזינים ופרסומות. במהלך המחקר נשאלו 150 סטודנטיות האם הן משוות את עצמן לאנשים אחרים, במהלך תקופה של 5 ימים והאם הן עשו השוואה פיזית לאחר שהן הסתכלו ברשתות חבריות, במדיה קונבנציונלית או פנים מול פנים. התוצאות הראו שנשים כמעט ולא משוות את המראה החיצוני שלהן לדמויות שהן רואות במגזינים, אך הן כן משוות מדי יום ברשתות החבריות. הן דיווחו כי הן מרגישות שאחרות נראות טוב יותר מהן במדיה החברתית, ככל הנראה כי אנחנו נוטים לפרסם את התמונות הטובות ביותר שלנו.