בנות משפחת קרדשיאן שוב מעוררות סערה, והפעם אפילו לא באשמתן. נוסעים ונוסעות ברכבת התחתית של לונדון זועמים על מודעת פרסומת חדשה של מותג אבקת חלבון שמבטיח ירידה מהירה במשקל עם תמונה של קלואי קרדשיאן והכיתוב "?Can you keep up with a Kardashian". הכיתוב הוא אמנם משחק מילים על שמה של תוכנית הריאליטי המשפחתית "Keeping Up with the Kardashians", אבל הרמיזה הבוטה שנשים צריכות להיראות כמו בנות קרדשיאן לא יכולה לעבור חלק בימים של מודעות גבוהה לבאדישיימינג.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

זו לא הפעם הראשונה שהמותג המדובר מעצבן את נוסעי הרכבת התחתית. ב-2015 הם פרסמו מודעות שמעודדות נשים לרכוש את המוצרים כדי להשיג "ביץ' באדי" (גוף חוף), מושג שמרגיז כל אישה שיש לה גוף וגישה לחוף, ולאו דווקא חושבת שהיא צריכה מידות גוף מסוימות כדי לבקר בים או - רחמנא ליצלן - לעטות ביקיני. המפרסמים, אגב, היו די מבסוטים וקראו לקמפיין הצלחה מסחררת, בגלל התגובות שעורר.

אין תמונה
המודעה שהצליחה לעורר את לונדון. קלואי קרדשיאן ואבקת החלבון

ראש העיר הלונדוני סאדיק חאן, אב לשתי בנות, צידד בקהל ואסר על הצגה של כרזות פרסום שמכתיבות לאנשים איך גופם צריך להיראות ואף הקים ועדה מיוחדת שתטפל בנושא. הכרזה הקרדשיאנית כנראה חלפה להם מתחת לרדאר, אבל הלונדונים מקווים שהתלונות שלהם יגרמו להסרה של המודעה.

עוד ב-mako בריאות
>> מתקשים לקום בבוקר? זה מה שזה אומר עליכם
>> מהם המאכלים שגורמים לכרס? תתפלאו
>> הקפאת ביציות: האם באמת ניתן לעצור את הזמן?

אך מה שמעניין במיוחד הוא איך קלואי קרדשיאן בעצמה רואה פרסומות מהסוג הזה. האחות הקטנה של קורטני וקים והגדולה של קנדל וקיילי תמיד הייתה הצלע המשפחתית שנאבקת במשקל, ולא נדיר היה לראות אותה קוראת לעצמה "פרה שמנה" בפרקים של הריאליטי. כיום, אחרי שעשתה מהפך והתמכרה לספורט, היא מגישה תוכנית שנקראת "Revenge Body", בה היא מעודדת אנשים לאחר פרידה לנקום באקסים בעזרת גוף חדש. בנוסף, חשבון האינסטגרם שלה (כמו גם של אחיותיה) מלא בתוכן שיווקי של אבקות ותוספי מזון למיניהם שמבטיחים בטן שטוחה. במילים אחרות, המסר שקלואי מעבירה לעולם הוא לא לקבל את הגוף שלך כפי שהוא, אלא לעמול בחדר הכושר עד שהוא יעמוד בסטנדרטים המקובלים ויוציא את העיניים לאקס.

אין תמונה
האם באמת אפשר לשפוט אותה? קלואי קרדשיאן

קשה לבקר את קלואי על האג'נדה שהיא מקדמת, ואפשר בעיקר להזדהות איתה. כשהאחיות שלך מתפרסמות בעיקר בזכות למראה שלהן ואפילו נשיא ארה"ב קורא לך "חזרזירה שמנה" מאחורי הקלעים (קלואי השתתפה בעונה של "המתמחה" של דונלד טראמפ), קשה להפנים שאת שווה כמו שאת, והגיוני יותר לגשת לחדר הכושר עד שתהיי שווה בעיני העולם. אשלי גרהאם, הצילי אותנו מעצמנו.

>> האם אחים בכורים הם חכמים יותר? המדע עונה