קולקציית הבובות של המותג "ברבי" לשנת 2022 יכלול את הברבי הראשונה עם מכשירי שמיעה מאחורי האוזן לצד חידושים נוספים כמו בובה עם רגל תותבת וכן בובת קן עם ויטיליגו, מצב רפואי שגורם לכתמים בעור. האוסף נועד "לשקף את המגוון שילדים רואים בעולם סביבם", אמרה מאטל ליסה מקנייט, סגנית מנהל החברה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

קולקציית ברבי 2022

זו לא הפעם הראשונה שחברת מאטל שמייצרת את המותג 'ברבי', מציגה מנעד דמויות שמייצג באופן רחב יותר ויותר את החיים האמיתיים. המגמה והשאיפה לייצוג 'מציאותי' כמובן לא נעצר רק במשחקי ילדים. לצד חברת לגו שהוציאה לשוק לפני מספר שנים דמות של ילד יושב על כיסא גלגלים, מותגי אופנה והלבשה תחתונה מציגים דוגמנים ודוגמניות עם מידות גוף מגוונות כמו גם כאלו עם מוגבלויות ובעיות רפואיות.

קולקציית ברבי 2022 (צילום: noon)
צילום: noon

כדי לייצג באופן מדויק את מכשיר השמיעה, החברה עבדה עם ד"ר ג'ן ריצ'רדסון, אודיולוגית. "זה מעורר השראה לראות את אלה שחווים אובדן שמיעה משתקפים בבובה", סיפרה. "אני נרגשת מאוד שהמטופלים הצעירים שלי יראו וישחקו עם בובה שנראית כמוהם". 

הקולקציה החדשה כוללת בובות במגוון סוגי גוף, כולל חזה קטן יותר ושיער קצר. בשנת 2020, החברה השיקה ברבי עם ויטיליגו והיא הפכה לאחת מחמשת הבובות הכי נמכרות של קולקציית Fashionistas בארצות הברית באותה שנה. כאמור, השנה מצטרפת לקולקציה בן זוגה של ברבי, קן עם הפרעה דומה.