בראד פיט הוא אולי אחד הפרצופים המוכרים ביותר בעולם אבל מסתבר שהוא עצמו מתקשה לזהות פנים של אחרים. בראיון ל-GQ הוא סיפר כי המוניטין שלו כאדם מרוחק ושקוע בעצמו עשוי להיות קשור למצב רפואי בשם פרוסופגנוזיה, הפרעה נוירולוגית הגורמת לחוסר יכולת לזהות פנים. "אף אחד לא מאמין לי!", סיפר השחקן. "אני רוצה לפגוש מישהו שגם יש לו את אותו דבר".

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד > 

פיט דיבר בעבר על כך שהוא נאבק לזכור אנשים חדשים ולזהות את פניהם, והוא חושש שזה מוביל לרושם שהוא מרוחק, בלתי נגיש ושקוע בעצמו. השחקן שמעולם לא אובחן רשמית סיפר גם על תחושת הבדידות שהוא חווה. "תמיד הרגשתי מאוד לבד בחיים שלי. לבד כילד, לבד אפילו כאן. רק לאחרונה קיבלתי חיבוק גדול יותר של החברים והמשפחה שלי".

"כל כך הרבה אנשים שונאים אותי כי הם חושבים שאני מזלזל בהם", סיפר בשנת 2013 בראיון ל- Esquire. "זו תעלומה בשבילי. אני לא יכול לתפוס פנים. אנשים נוטים לחשוב שאני לא מכבד אותם כי  כשאני פוגש אותם ושואל, 'האם נפגשנו בעבר?'. הם נעלבים וחושבים שאני מרוכז בעצמי. אבל המחלה חזקה ממני. זו הסיבה שלפעמים אני מעדיף להישאר לבד בבית".

איך מתמודדים עם פרוסופגנוזיה?

מהי פרוסופגנוזיה?

פרוסופגנוזיה הוא ליקוי קוגניטיבי של מערכת העצבים המרכזית שגורם לקושי לזהות פנים. במקרים חמורים, הנפגעים אינם מסוגלים לזהות אפילו את פניהם. על פי ההערכות כ-2% אחוז מן האנשים בעולם לוקים בפרוסופגנוזיה ברמות שונות. 

הליקוי נגרם כתוצאה מהידרדרות באזור מסוים במוח שאחראי על תיאום המערכות העצביות השולטות בתפיסת הפנים ובזיכרון. הסיבות עשויות להיות קשורות לטראומה, אירוע מוחי או מחלות ניווניות מסוימות. עיוורון פנים יכול להיות מולד ומופיע לעתים אצל ילדים עם אוטיזם או תסמונת אספרגר.