"זה רק כמה טיפות, אבל כן, אנחנו צורכים מדי פעם זה את הדם של זו למטרות פולחן", כך סיפרה השחקנית מייגן פוקס לאחרונה בראיון ל- Glamour UK. וזו לא הפעם הראשונה שבה היא מתייחסת לטקסי שתיית הדם שלה עם ארוסה, משין גאן קלי (שם הבמה של הראפר קולסון בייקר). בסרטון הצעת הנישואין שהעלתה בתחילת השנה באינסטגרם היא כתבה: "הוא ביקש ממני להתחתן איתו.. אמרתי שכן... ואז שתינו את הדם אחד של השני".

בחודש פברואר בן זוגה פרסם גם הוא תמונה משותפת וכתב: "אני עונד את הדם שלך סביב הצוואר שלי". במהלך ראיון בתוכנית של אלן דג'נרס הוא סיפר - תוך כדי שהוא הראה את בקבוקון הדם שהיה בכיסו: "היא הלכה מחוץ לעיר כדי לצלם סרט, וזה היה ממש חדש במערכת היחסים שלנו. אז קצת התחרפנתי. יש אנשים שנותנים מטפחת לבת הזוג שלהם או מה שלא יהיה, היא נתנה לי את ה-DNA שלה".

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

View this post on Instagram

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

View this post on Instagram

A post shared by the Blonde Don (@machinegunkelly)

רומנטיקה עם סיכונים

האם מדובר בהרגל ערפדי, מוזר ככל שיהיה אך לא מזיק או שייתכן ויש בו גם סיכונים של ממש? רופאים שונים שהתייחסו למקרה טענו כי במקרה חד פעמי של צריכה סמלית של דם לא אמורה להיות בעיה אך מעבר לזה יתכנו סיכונים.

הכותרות על ה"מנהג" של מייגן פוקס הגיעו אפילו לקהילת "ערפדים אמיתיים" שחיה בניו אורלינס, קהילת אנשים שצורכים אחד את הדם של השני, לדבריםה לצרכי בריאות. בלפזאר אשנטיסון, מייסד שותף של איגוד הערפדים קרא לזוג לנקוט באמצעי זהירות נאותים. לדבריו, דם עלול לשאת מחלות שונות, ויש לעשות בדיקות דם סדירות כדי לוודא שמחלות כאלה אינן מתפשטות מאדם אחד לשני. הוא עצמו מקדיש כ-6 חודשים בהיכרות עם תורם דם לפני שהוא שותה את הדם שלו בעצמו, והתורמים נבדקים כל שלושה חודשים כדי לוודא שדמם נקי.

"זה ממש לא בטוח לשתות דם של אנשים אחרים", טען ד"ר גיין שיקהא, המטולוג ואונקולוג במרכז הסרטן של אוניברסיטת אילינוי בשיקגו. "יש מגוון סיבות לכך שלא בטוח לשתות דם של אנשים אחרים. אתה לא יודע אם לאדם השני יש פתוגן הנישא בדם או זיהום בדם".  

ד"ר ג'יין הוסיף שיש מצב שנקרא המוכרומטוזיס. "אם אתה בולע יותר מדי דם, זה עלול להשפיע על תפקוד הכבד ולגרום להצטברות נוזלים בריאות. בנוסף, זה גם עשוי להגביר את הסיכון  למחלת לב, וזה יכול לגרום לתסמינים כמו קוצר נשימה, כאבים בחזה, עייפות כרונית, עור מגרד, נפיחות ברגליים".

אמנם בני הזוג דיווחו על שתייה סמלית בלבד של דם אבל במקרה של שתיית דם מופרזת יש גם השלכות נוספות. לדברי הרוקחת ג'וליה גריני: "ראוי להזכיר גם את תסמונת רנפילד הנדירה להפליא, שהיא למעשה ערפדיות קלינית. זוהי הפרעה כפייתית שמניעה אנשים להאמין שיש להם צורך ביולוגי לשתות דם, מחיה או מאדם, על מנת לשמור על בריאות וחיוניות. עם זאת, תסמונת רנפילד היא נדירה מאוד ולא סביר שתחול על משין גאן קלי ומייגן פוקס... ככל הידוע לנו, בכל מקרה".