מחקר חדש מזהיר מהידבקות בנגיף הקורונה במהלך קיום יחסי מין ומייעץ לזוגות לנקוט בצעדים מונעים, הכוללים הימנעות מנשיקות, התקלחות לפני ואחרי קיום יחסי המין ואפילו עטיית מסכות בזמן האקט המיני.

במחקר חוקרים מאוניברסיטת הארוורד דירגו תרחישים מינים שונים, בהתבסס על הסיכוי להידבק בנגיף הקורונה במהלכם. 

התנזרות ואוננות דורגו כפעילויות מיניות "בסיכון נמוך", ואילו יחסי מין עם אנשים ממשק הבית שלכם ואנשים ממשקי בית אחרים דורגו כפעילויות "בסיכון גבוה".

החוקרים, בראשות ד"ר ג'ק טורבן, הודו במחקרם שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine, שעבור חלק מהאנשים, הימנעות מוחלטת מפעילות מינית אינה אפשרית, ולכן קיום יחסי מין עם אנשים הנמצאים יחד איתם בהסגר הוא בטוח יותר, לצד נקיטת הצעדים המונעים שצוינו.

יצוין, כי במסגרת צעדי הלחימה בהתפשטות נגיף הקורונה, התקבלה באנגליה החלטה שנויה במחלוקת - החל מאתמול, אנשים שאינם מתגוררים יחד לא יכולים להיפגש, להישאר לישון אחד אצל השני או לעשות יחד כל פעילות אחרת, כולל יחסי מין.

סקס בקורונה (צילום: shutterstock | Serhii Ivashchuk)
סקס בקורונה | צילום: shutterstock | Serhii Ivashchuk

המחקר האחרון מגיע זמן קצר לאחר שמומחה רפואי בכיר במחלקה לבקרת מחלות בתאילנד, ורוואט מנוסוטי, טען כי חולי קורונה שהחלימו צריכים להימנע ממין למשך 30 יום או להשתמש בקונדומים, ואף להיזהר מנשיקות, שכן הנגיף עשוי לעבור ברוק.

הנחייתו של מנוסוטי מתבססת על מחקר, שבו התגלו עקבות של נגיף הקורונה בזרע של גברים. המחקר נערך בבית החולים העירוני שאנגקיו במחוז חנאן בסין, ובו נלקחו דגימות זרע של 38 חולי קורונה. הצוות ניתח את הדגימות שלהם –ב-26 בינואר וב-16 בפברואר, וגילה כי ל-16 אחוז מהגברים היו עקבות של הנגיף בזרע שלהם.