האם העובדה שאנו זקוקים למשקפיי ראייה אך לא מרכיבים אותם, אומר שנסבול מכאבי ראש? התשובה היא, שבמקרים מסוימים בהחלט ייתכן. בסים אבו-חאטום, אופטומטריסט מ"לה אופטיקה" בנצרת עלית מסביר:

"החל מגיל 40, ישנו קושי טבעי לקרוא ללא משקפיים מפאת גיל - מדובר בפגיעה ביכולת העין להתמקד בעצמים הנמצאים קרוב, עקב הירידה בגמישות העדשה התוך עינית - להבדיל מסוגים אחרים של ליקויי ראייה שהינם סביבתיים או גנטיים ולרוב מופיעים בגיל צעיר. מצב זה עלול להביא להרגשת עייפות בעיניים, טשטוש וכאבי ראש, בתחילה כאשר נתאמץ להתמקד בחומר קריאה קרוב מאד ובהמשך אפילו במרחק גדול יותר כמו למשל מול  המחשב".

"מצב נוסף שיכול להביא לכאבי ראש כתוצאה מליקוי ראיה" הוא מוסיף, "הוא כאשר לא רואים טוב לרחוק והליקוי אינו מתוקן. נהיגה ממושכת בחושך בעיקר, או צפיה בסרט יצריכו מאמץ רב לפענוח התמונה שמולנו ועל כן ייתכנו כאבי ראש".

"ולהורים שביניכם שימו לב" הוא מזהיר, "כאשר ילדכם מתלונן על כאבי ראש או כאבים סביב העיניים כאשר הוא מכין שיעורי בית, קורא או צופה בטלוויזיה - ייתכן והסיבה לכך היא שהוא אינו רואה מספיק טוב או מתקשה במיקוד. ילדים שכבר מרכיבים משקפיים ומתלוננים על כאבי ראש ייתכן והמרשם שלהם אינו עדכני. במידה וזה קורה - יש להגיע לאופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים לבדיקה מקיפה".

בשורה התחתונה: עוד מיתוס – נשבר.