זיעה היא אחת התופעות הטבעיות ויחד עם זאת - הפחות נעימות. מסתבר, שלתחושה הדביקה הזאת שתוקפת אותנו בייחוד בימי הקיץ החמים כשהלחות מתגברת, יש הסברים פיזיולוגיים שונים. הרמן וייס רוקח ראשי ובעלים של חברת "סבוקלם", מסביר: "כידוע, זיעה היא הדרך של בני האדם לקרר את עצמם, אולם ישנן סיבות נוספות שהופכות אותה לנחוצה. כך למשל, לא רבים מודעים לכך שזיעה היא הדרך של הגוף להיפטר מפסולת אותה הוא מוציא באמצעות נקבוביות העור. נוסף לכך, לזיעה יש תפקיד משמעותי בוויסות כמות המים בגוף ובהוצאת נוזלים מיותרים דרך העור".

וייס מסביר שהזעה היא תופעה שמתרחשת לאורך כל עונות השנה, והסיבה שאנחנו מרגישים אותה יותר בקיץ, למעשה נובעת מכך שהלחות גורמת לאידוי איטי יותר של נוזלי הזיעה, בעוד שהיובש גורם לה להתאדות מהר יותר, ולכן בחורף כשיבש וקר אנחנו לא תמיד חשים בה.

כיוון שכך, קיימת חשיבות רבה לשימוש בדאודורנט לא רק בעונה החמה. "הריח הרע שנידף כתוצאה מהזיעה, הוא תוצר של אורגניזמים שונים שנמצאים בזיעה עצמה", מחדד וייס.

סבוקלם- דאודורנטים (צילום: אמיר מנחם)
"בחירת הדאודורנט צריכה להיעשות לפי ההעדפה האישית ובהתאם למידת ההזעה" (הרמן וייס) | צילום: אמיר מנחם

איך בוחרים דאודורנט?

וייס מציין שבחירת הדאודורנט צריכה להיעשות לפי ההעדפה האישית ובהתאם למידת ההזעה. "יש אנשים שנוטים להזיע מעט יחסית, ועבורם יתאים דאודורנט ללא אלומיניום. הבעיה באלומיניום נובעת מכך שמדובר בחומר שעלול לגרום לגירוי, ולכן מדובר בפתרון נהדר למי שסובל מעור רגיש, למתבגרים או לכל מי שחושש משימוש בדאודורנט עם אלומיניום ומעדיף תמרוקים טבעיים. חברת סבוקלם השיקה לאחרונה דאודורנט ללא אלומיניום שמתאים בייחוד לעור רגיש – הוא אינו מכתים את הבגדים ומתאים לאנשים שאינם סובלים מהזעת יתר.

"לעומת זאת, למי שנוטה לסבול מגירויים, מאלרגיות או מתופעות כמו אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) או רוזציאה שגורמת לאדמומיות בעור, עדיף לבחור בדאודורנט ללא בושם. בסבוקלם חשבו גם על הצורך הזה והשיקו דאודורנט ללא בושם וללא אלרגנים. הדאודורנטים של החברה מכילים מגנזיום שהוא מינרל חיוני המסייע בהפחתת הזיעה, וגם עמילן טפיוקה שסופח נוזלים. השילוב שלהם בדאודורנט מאפשר תחושה בטוחה וריח טוב, מבלי לוותר על טיפוח העור והזנתו ברכיבים שתורמים למרקם ולבריאות שלו".

 

סבוקלם- דאודורנט ללא אלומיניום  (צילום: אמיר מנחם)
"יש אנשים שנוטים להזיע מעט יחסית, ועבורם יתאים דאודורנט ללא אלומיניום" ( הרמן וייס) | צילום: אמיר מנחם

לסיום, קבלו טיפ נוסף מהרמן: "למי שמבלה שעות רבות בעבודה, אני מציע להחזיק בתיק חבילת מגבונים ודאודורנט. מידי פעם אפשר לנגב את בית השחי ולמרוח דאודורנט. כך ניתן לשמור על ריח טוב בכל עיתוי ובכל סביבה שנמצאים בה".

אימצנו.