מה יותר נחמד מלבלות ביום קיץ בחוף הים עם אבטיח קר וכובע שמש רחב שוליים? ובכן, התשובה המתבקשת היא כנראה - לבלות בים כשאין מדוזות בסביבה. כל מי שחווה על עורו את התענוג המפוקפק שנגרם מצריבת מדוזה, יודע שמדובר באחד הדברים הפחות נעימים, וודאי אם מדובר בילדים שנתקלים ברכיכה הלא ידידותית הזאת.

אז מה בדיוק קורה בעור בעת המגע עם המדוזה? הרמן וייס רוקח ראשי ובעלים של חברת "סבוקלם" מסביר:

"המדוזה היא אחד היצורים הימיים המרתקים ביותר. היא אמנם חסרת לב וחסרת מוח, אך היא עלולה לגרום לנזק ולכאבים. ההפרשה שלה מכילה מעין מיקרו – קפסולות, אלה נמשכות לחומציות הטבעית של העור וחודרות לתוכו ממש כמו מזרקים קטנים שפוצעים את העור. הריר שהן מפרישות מכיל ארס הגורם לצריבה, אדמומיות, שלפוחיות ולתחושת כאב". 

הגנה מפני השמש  (צילום: חן ברקוביץ)
חשוב לשמור על הגנה מפני השמש | צילום: חן ברקוביץ

כך תמנעו את צריבת המדוזות וגם תגנו על עצמכם מפני השמש

החדשות הטובות לדברי וייס, הן שיש מה לעשות כדי להימנע מראש מהחוויה הלא נעימה הזאת: "עד כה עולם המדע והקוסמטיקה כבר מצא פתרונות שיגנו עלינו, לפחות באופן חלקי, מפני עקיצה של יתושים למשל. אולם, רק לאחרונה נמצא פתרון שיאפשר להגן על עורנו גם מפני צריבת מדוזות. רבים לא מודעים לכך אך כיום ניתן להשיג מוצרי הגנה שונים, שגם מגינים מפני קרינת השמש המסוכנת, וגם מספקים הגנה מצריבת המדוזות. אלה פועלים באמצעות מנגנון שיוצר שכבת הגנה על גבי העור, ממש כמו כפפה המגינה עליו מפני פגיעה".

SEA AND SUN (צילום: חן ברקוביץ)
סדרת SEA AND SUN של "סבוקלם" | צילום: חן ברקוביץ

סדרת המוצרים החדשה המיועדת להגנה משמש של "סבוקלם" SEA AND SUN, כוללת פטנט ייחודי - הגנה מפני צריבת מדוזות, וגם SPF50 להגנה אופטימלית מקרני השמש המזיקות: UVA+UVB . בניגוד לתכשירים אחרים שנספגים בעור במהירות ומגיעים למחזור הדם, סדרת SEA AND SUN החדשה של "סבוקלם", כוללת פטנט ייחודי המאפשר לכידת החומרים החשודים כמסכנים את הגוף ואת הסביבה, במבנה ייחודי דמוי זכוכית. אף שקרם ההגנה אינו נספג בעור או נמס במים, המבנה הייחודי מגן על הגוף ועל הסביבה. כלומר - החומר הכימי לא מגיע למחזור הדם וגם ידידותי לסביבה ואינו פוגע בחיים אשר במים, וכל זה בנוסף ליתרונות אחרים שבה: עמידות במים, התאמה לעור רגיש ועוד. כמו כן, מדובר במוצרים היפואלרגניים ללא פארבנים.

לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו כבר רצים להצטייד באחד כזה.