החורף כבר כאן והוא מביא איתו שינויים קיצונים במזג האוויר הכוללים ימים חמימים ונעימים לצד ימים גשומים וקרים ולילות בהם הטמפרטורה צונחת.

שינויי מזג האוויר האופייניים וגם השימוש במזגן לסירוגין, משפיעים באופן ישיר על העור שלנו. שהופך ליותר רגיש, יבש, מגורה ולא נעים למגע.  

למה זה קורה?

שכבת ההגנה של העור המכונה "סבום", מושפעת מגורמים רבים - בניהם גם שינויי מזג האוויר. מצבי קיצון אלה נותנים את אותותיהם בעור הפנים והגוף. כאשר המעבר מחום לקור ומעונת הקיץ לעונת החורף הדרגתי, העור מצליח להתאים את עצמו לרמות לחות גבוהות או נמוכות. הבעיה נוצרת כאשר העור לא יודע כיצד להגיב לחילופי מזג האוויר קיצוניים וכך שינוי טמפרטורה מובילים ל"בלבול" של העור. הדבר מתבטא בייצור לא תקין של סבום ולפגיעה בשכבת ההגנה הטבעית של העור, מה שבפועל יכול לגרום לעור פנים יבש, מגרד, לאדמומיות, קשקשת ועוד. כאשר שכבת ההגנה של העור (הסבום) נפגעת, הגוף שלנו גם פגיע יותר לווירוסים וחיידקים, שיכולים לתקוף אותו בקלות יתרה.

סבוקלם (צילום: אמיר מנחם)
בחירת קרם לחות איכותי היא אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות למען העור שלכם | צילום: אמיר מנחם

לחות טובה זה כל הסיפור

אם גם אתם מוטרדים ממצב העור שלכם, ודאי תשמחו לשמוע שיש מה לעשות בנידון. בראש ובראשונה, מומלץ לשמור על טמפרטורה מאוזנת כאשר אתם נמצאים במקום סגור, ובעיקר להימנע מחימום יתר. הרגל זה יסייע לעור שלכם להסתגל טוב יותר לשינויי מזג האוויר. בנוסף, השתדלו להימנע ממקלחת חמה מידי, והימנעו מיציאה לאוויר הקר מיד לאחר שהייה במקום חמים. יצאתם מהמקלחת? נגבו את העור בטפיחות בעדינות. הפעולה תסייע לשמור על הלחות בעור ותימנע ממנו להתייבש.

גם שינוי בשגרת הטיפוח יכולה לסייע מאוד בנושא. בחירת קרם לחות איכותי למשל, היא אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות למען העור שלכם. בימים אלה מציינת חברת "סבוקלם" 32 שנים למותג, ולרגל המאורע היא משיקה במהדורה מוגבלת את קרם לחות "קלאסיק", המוכר והאהוב – עם 25% תוספת קרם במתנה (90 מ"ל במקום 70 מ"ל). מדובר בקרם לחות היפואלרגני בניחוח עדין, דל שומן, קליל, הנספג במהירות בעור ומונע שמנוניות וברק. הקרם מכיל תמציות צמחים אוגרי לחות, הסופחות עודפי שומן, מכווצות נקבוביות ושומרות על מאזן הלחות בעור.

המוצר עבר מחקר קליני ונבדק דרמטולוגית לעור רגיש. ואם עדיין לא הבנתם - יש בו את כל מה שהעור שלכם צריך בתקופה זו.

ייעוץ מקצועי לכתבה: הרמן וייס רוקח ראשי ובעלים של חברת "סבוקלם"