זה לא סוד שוויטמין C הוא רכיב חיוני. ידוע למשל כי צריכה קבועה שלו תורמת לספיגת הברזל בגוף, מסייעת לשמירה על מערכת חיסון טובה יותר; ואם הצטננתם בחורף - מיץ לימונים טרי יעשה את העבודה.  

מנטרל רדיקלים, מעודד ייצור קולגן ומבהיר כתמים

אחד היתרונות המובהקים בוויטמין זה נובעת מכך שמדובר בנוגד חמצון עוצמתי ביותר, גם בעת מריחתו על העור. רגע, אמרנו נוגד חמצון? זה בטוח נשמע מאוד מרשים, אבל מה זה אומר בעצם?

"במהלך תהליך הנשימה שלנו, נוצרים רדיקלים הפוגעים בתאי הגוף", מסביר הרמן וייס רוקח ראשי בחברת "סבוקלם". "תפקיד נוגדי החמצון (האנטיאוקסידנטים) הוא לנטרל אותם. למעשה, ויטמין C הוא נוגד החמצון היעיל ביותר מבין נוגדי החמצון".

בנוסף, וייס מציין יתרון של הוויטמין המופלא הזה הקשור ליכולתו בהגברת אנרגיית התאים. "בפועל, תכונה זו למעשה מאפשרת לוויטמין לבנות יותר רקמה של קולגן – רכיב חיוני שתורם למראה עור גמיש ומוצק יותר".

ואם חשבתם שבזה סיימנו, וייס מסביר שלוויטמין C ישנם עוד יתרונות רבים, כמו למשל העובדה שהוא תורם להבהרת כתמי עור. "בניגוד לרכיבים אחרים שמאפשרים לטשטש כתמי עור, ויטמין C הוא בין הרכיבים הבודדים שגם משבשים את ה'זיכרון התאי' שבונה מחדש את הכתם. כך שבפועל הוא גם תורם להבהרת כתמים ולחידוש העור, אך גם מסייע בהפחתת הסיכוי לחזרתם".

מיץ תפוזים (צילום: Carol Mellema, Shutterstock)
שימוש בוויטמין C מומלץ לאורך כל עונות השנה, אך בייחוד בקיץ | צילום: Carol Mellema, Shutterstock

איך בוחרים ויטמין C איכותי?

וייס מסביר שהסביבה הטובה ביותר להגנה על תכונותיו של הוויטמין היא סביבה שומנית, מכיוון שסביבה מימית פוגמת באיכותו. לדבריו, חברות קוסמטיקה שונות בוחרות לשנות את הרכבו הכימי של הוויטמין כדי להפוך אותו לעמיד יותר, במקום להקפיד על שילוב של שומנים השומרים עליו, ובפועל, תהליך זה גורם לכך שהוויטמין מאבד חלק מתכונותיו החשובות.

חברת "סבוקלם" פיצחה את השיטה וייצרה מוצר ויטמין C על בסיס שמנים טבעיים, מה שמאפשר לשמור על ריכוז גבוה של הוויטמין, יחד עם יכולת ספיגה מיטבית שלו.

סבוקלם סרום  (צילום: יח"צ SeboCalm)
ויטמין C על בסיס שמנים טבעיים | צילום: יח"צ SeboCalm

מדוע חשוב להשתמש בוויטמין C במיוחד בקיץ?

שימוש בוויטמין C מומלץ לאורך כל עונות השנה, אך בייחוד בקיץ. המזגן, החשיפה לקרינת השמש והשהייה בבריכה - כל אלה משפיעים על עור הפנים שלנו, ומאיצים את התבגרותו. וייס מסביר כי שימוש קבוע במוצר איכותי המכיל ויטמין C, מסייע ליצירת תאים חדשים ובריאים, מה שתורם למראה עור צעיר ורענן יותר.

איך הכי נכון להשתמש במוצר המכיל ויטמין C?

"לרוב מומלץ למרוח ויטמין C בערב על עור נקי. הוויטמין של "סבוקלם" מתאים לשימוש לפני סרום. מורחים אותו, לאחר מכן מורחים את הסרום ומעליו - קרם לחות. בבוקר רצוי להשתמש במוצר המכיל חומצה היאלרונית, שתפקידה לשמור על הלחות בשכבות העמוקות של העור. מובן שחשוב לעולם לא לשכוח למרוח קרם הגנה לפני היציאה מהבית", אומר וייס לסיכום.