בשנים האחרונות, טיפולים אסתטיים לשיניים, ביניהם ציפויי חרסינה, הפכו למבוקשים ופופולריים מאוד. "בעבר, הטיפולים היו כרוכים בעלויות יקרות שלא כולם היו יכולים לעמוד בהן. וכך, אנשים שסבלו משיניים עקומות, צהובות, שבורות או חסרות – לא פנו לטיפול אסתטי בנושא", אומר ד"ר רואד, רופא שיניים בכיר, המתמחה בעיקר בייצור ציפויי חרסינה. "כיום, קיימות מגוון טכנולוגיות חדשניות שמאפשרות מגוון רחב של טיפולים אסתטיים לשיניים ללא עלויות גבוהות ומוגזמות. וכך, כל אחד יכול להפוך את החיוך שלו ובעיקר את השיניים שלו, למושלמות".

לצד התפתחות הטכנולוגיה, נוצר באזז נרחב סביב תחום האסתטיקה בכלל, ותחום האסתטיקה הדנטלית בפרט, בעקבות הרשתות החברתיות והתמונות המקודמות בהן בנושא. ד"ר רואד זיהה את הפוטנציאל הקיים ברשתות החברתיות והפך לאושיית רשת של ממש בתחום זה. הוא מתחזק חשבון אינסטגרם פעיל, בו הוא מקפיד להעלות תמונות "לפני" ו"אחרי" של מטופליו, הכוללים בין היתר זמרים, דוגמניות וכוכבי רשת. "התמונות האלה אני מניח, מעוררות עניין רב וגורמות לאנשים לשתף או לתייג", הוא אומר, "גם המטופלים המרוצים משתפים את החוויה החיובית שהם עברו ואני בטוח שזה תורם לפופולאריות של הטיפול, ובצדק". אז איך עובדת טכניקת ציפויי החרסינה שמייצרת אלפי חיוכים לבנים ומושלמים מעוררי קנאה?.

נתחיל מהבסיס: מה זה ציפויי חרסינה לשיניים?

"ציפוי חרסינה הוא למעשה טיפול אסתטי לשיניים – עלה דק מאוד בצבע לבן ובדרגת שקיפות משתנה, אותו אפשר להלביש על השן ובעצם להעניק לה מראה חדש, נקי ומעוצב יותר, שנראית ומרגישה כמו שן טבעית", מסביר ד"ר רואד.

"ציפוי החרסינה דקיק אבל חזק. הוא מודבק על שיניים קיימות על מנת לשפר את מראה הפה, להסתיר פגמים קטנים בשיניים, לקצר או להאריך שיניים, לתקן חוסר בסימטריה ולהבהיר את הצבע שלה. מכיוון שהחרסינה כה דקיקה, האור חודר דרכה ומעניק לשיניים מראה טבעי. מדובר בהליך קל, פשוט וחיצוני, אשר אינו מצריך התערבות פולשנית או חדירה לתוך השן. התהליך יוצר נזק מינימלי לשיניים, ללא עקירה של עצבים. אגב, לרוב די בציפוי השיניים הקדמיות בפה בשביל להשיג את המראה האסתטי הנחשק, מבלי צורך לצפות את השיניים כולן", הוא מסביר.

ד"ר רואד (צילום: רואד אבו סלאח)
צילום: רואד אבו סלאח

למי מיועד הטיפול?

"מדובר בטיפול אסתטי שמתאים כמעט לכל אחד שרוצה לשפר את מראה שיניו, מבחינת צבע, רווחים, שיניים עקומות וכדומה", אומר ד"ר רואד. "כמובן שיש צורך לבצע בדיקת אבחון כדי לבדוק את מידת ההתאמה לפני תחילת הטיפול. בעיות רפואיות כמו סגירות לא טובות, טיפול אורתודנטי שלא נעשה וכדומה יכולים להשפיע על ההחלטה שלי ושל הצוות שלי אם לבצע את ההליך, אך כאמור, כדאי להגיע לאבחון כדי לבצע בדיקה מקיפה ולהתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו".

לכמה זמן מחזיק הציפוי?

"ציפוי יכול להחזיק בצורה מושלמת בין 10-15 שנים, כך שמדובר כאן בהשקעה לטווח ארוך", אומר ד"ר רואד ומדגיש: "במשך התקופה הזאת כמובן שמומלץ להגיע לביקורות תקופתיות אבל אין שום חשש שהציפוי ייפול, ינשור או יישחק, כל עוד שומרים עליו נכון".

מה דורש התחזוק של הציפוי? האם צריך להימנע מאוכל או שתייה מסוימים?

"שגרת התחזוק של ציפויי החרסינה פשוטה וקלה: צחצוח שיניים פעמיים ביום, בוקר וערב, ניקוי פוליש תקופתי ובדיקות תקופתיות. אפשר לאכול הכול ולשתות הכול ללא חשש להכתמה של השיניים", אומר ד"ר רואד ובשלב זה גם מסכם: "אפשר להגיד שכל עוד הציפוי נעשה בשיטה טובה ואיכותית, בשילוב תחזוקה נכונה, בריאות השן תישמר באופן מקסימלי, ואין צורך לחשוש מכך".

*כדי ליצור קשר עם ד"ר רואד ניתן להתקשר לטל' 04-6019664. קליניקות אליהן אפשר להגיע: סניף קריית חיים (חיפה), סניף ראשון לציון וסניף נצרת עילית.