בריאות
בריאות

"לכי צלמי חלומות": פרויקט צילום למען חולי סרטן

הפרויקט האישי של נטע ויל, The Eleven Project, המשלב יצירה ישראלית ותמיכה בצעירים חולי סרטן, נועד להעניק תקווה לחולים ולבני משפחותיהם באמצעות צילומים אופטימיים. ככה הוא התחיל, מוזמנים לקחת חלק

נטע ויל | mako בריאות | פורסם 10/11/19 10:02 

 

תרומה
צילום: אילן בשור

"לכי צלמי חלומות, כאלו שאני כבר לא אגשים ... אוהב עד אין קץ"

זה יכול היה להיות משפט קלאסי בסצנה מרגשת בסופו של סרט רומנטי, אז לא, זו הייתה המציאות שלי לפני שש שנים. את המשפט הזה אמר לי אח שלי יובל ויל ז"ל,  כשקנה לי את המצלמה שבועיים בערך לפני שנפטר מסרטן רגע לפני יומולדת 38 שלו. הוא הוסיף גם "בהצלחה בדרך החדשה".

שמי נטע ויל, בת 39 (בעוד יומיים) מתל אביב. בהשראת יובל הלכתי ללמוד צילום בסטודיו גברא עם מורה מדהים ליאור הרשקוביץ. הייתי בטוחה שעוד כמה שנים אהיה צלמת שמסתובבת בעולם ומצלמת חלומות, בדיוק כמו שאחי ביקש ממני... זה עוד לא קרה, אבל הבטחתי לעצמי לעזור לחולי סרטן באמצעות צילום. ב-2015 הקמתי את דף הפייסבוק The Eleven Project, וכל יום במשך חצי שנה בדיוק בשעה 11 פרסמתי צילום אופטימי של צלם ישראלי. 100 צלמים תרמו את הצילום שלהם, ביניהם זיו קורן, משה שי, אילן בשטר, רונן אקרמן ועוד רבים.

בשבוע שעבר, ב-3/11, הגשמתי חלום והשקתי את חנות האונליין של הפרויקט במימון עצמי, פופ-אפ למשך חודש, המהווה מיזם אימפקט ראשון שלי שלו שתי מטרות חשובות:

קידום צילום ישראלי – על ידי מכירת הצילומים של הפרויקט (העתק שיודפס בסטודיו של שבח בן יהודה)

תמיכה בחולי סרטן – 11 אחוז מכל מכירה יועברו למיזם חלאסרטן של מרכז טל. זהו מיזם חברתי התומך בצעירים חולים ומחלימים מסרטן בגילי 18-44, ומהווה רשת תמיכה לכל תחומי החיים הנפגעים מהמחלה. אחי יובל אובחן בפעם הראשונה כחולה סרטן בגיל 30, נלחם, הבריא, ובגיל 36 נאלץ להילחם שוב. באותה תקופה לא היה מיזם כמו חלאסרטן שהתמקד בצעירים, רשת התמיכה של יובל נוסף למשפחה והחברים הייתה מצומצמת, לכן חשוב לי כעת לתרום לעמותה שדואגת בדיוק לגילים האלו.

נכון לעכשיו יש בחנות כ-70 צילומים, וניתן לרכוש צילומים אופטימיים מרהיבים ומרגשים של אילן בשור, משה שי מבכירי הצלמים בארץ ועוד רבים וטובים. לחלק מהצלמים בחנות יש חיבור אישי למחלת הסרטן, מה שהופך אותה למרגשת עוד יותר. השאיפה שלי לגדול מבחינת מספר הצלמים והצילומים, וכמובן להמשיך להפעיל את החנות מעבר לחודש נובמבר כדי להפיץ אופטימיות ותקווה לחולים ולבני משפחותיהם.

האובדן האישי שלי הגיע עם מתנה, מצלמה, ואת המתנה הזו עם החזון שלה – אופטימיות אושר אהבה ונתינה, אני רוצה להעביר לכמה שיותר אנשים.

מוזמנים לבקר בחנות להתרשם מהצילומים המרגשים, לרכוש צילום ולהפיץ את הבשורה לכמה שיותר אנשים.

תרומה
צילום: אלמוג זכאי

תרומה
צילום: גליה רוגנר כהן
תרומה
צילום: דן לב
תרומה
צילום: זיו פישפדר
תרומה
צילום: מיקי ברנט
_OBJ

תגיות: סרטן  

* התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן