בעוד שמשרד הבריאות שב ומפרסם שורת הנחיות לשמירה על כללי הבטיחות, במטרה לבלום את התפשטות הקורונה, יש מי שלא ממהרים לאכוף אותן, מה שבפועל תורם לעלייה בתחלואה ובין היתר גם לסגירת בתי עסק ומסעדות.

לאחרונה, הגיע לדוכן אבולעפיה בנמל תל אביב צעיר שסירב לעטות מסכה בזמן שהמתין בתור, למרות בקשתו הנחרצת של המוכר במקום. באבולעפיה המשיכו להתעקש וביקשו מהצעיר שיקפיד לכבד את הכללים, והוא מצידו החליט לעזוב את המקום ולפרסם פוסט זועם: "עד כמה שידוע לי, העובד בדלפק הוא לא ממשטרת ישראל ואני לא חייב לו דין וחשבון בזמן שאני עומד בחוץ!", כתב.

אבולעפיה מיהרו להגיב: "עשרה ימים אחרי הפוסט שלך נפטר חמיס אבולעפיה מקורונה. אז סליחה שאתה חסין מקורונה ולוקח אותה חפיף, אבל אנחנו לא. אין מסכה – אין שירות!".

אבולעפיה פוסט
אבולעפיה פוסט

  >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

"כמי שחוו על בשרם את ההשלכות הקשות של מגפת הקורונה, אנחנו לא מוכנים לקבל זלזול בכללי הבטיחות המתחייבים", אומר בתגובה סעיד אבולעפיה, מבעלי המקום, שלאחרונה נאלץ להיפרד מדודו שהיה מזוהה עם שלטי החוצות והפרסומות של העסק - חמיס עבולעפיה ז"ל.

"אני לא מוכן לקחת סיכון ולא רוצה שאחד העובדים או חלילה אחד הלקוחות שלנו יחלה. העסק מפרנס משפחות ואנחנו מעוניינים להמשיך לתת שירות מצוין לציבור, תוך כדי שמירה על הכללים. לצערי, אנשים לא מפנימים שמדובר במחלה מסוכנת. חמיס היה בן 60 בלבד במותו, והיה יכול להספיק עוד הרבה בחייו. רק לפני כמה ימים אחד האחים שטיפל בו בבית החולים סיפר לי על אישה בת 30 שנפטרה מקורונה לאחר שחוותה קריסת מערכות. אצלנו זה ברור שחשוב להיזהר, ואני עומד על כך שהעובדים יקפידו לאכוף את הכללים בעת מתן השירות ללקוחות. מי שלא מתאים לו לשמור על החוקים, לא חייב לקנות פה, ואותו הדין לגבי עובדי המקום – עובד שקשה לו לעבוד עם מסכה פשוט לא נמצא פה"._OBJ

עוד ב-mako בריאות:
>> המשקה שמפחית סטרס ומונע ריח רע מהפה
>> מצאנו טריק מושלם לאכול פחות פחמימות
>> מחקר חושף: זה התסמין המובהק ביותר לקורונה

יצא לך להיתקל בתגובות דומות?

"אני חושב שרוב האנשים מבינים שצריך לשמור, אבל לצערי אני נתקל לא מעט בכאלה שלא משתפים פעולה. הנה רק לפני חמש דקות נכנסה לפה מישהי עם מסכה על הסנטר, ולאחר שהתבקשה לעטות אותה כמו שצריך, היא אמרה שזו חוצפה כי היא לא יכולה לדבר. אז נכון שקצת קשה לכולנו להתנהל עם מסכה, אבל מה עדיף - למות מקורונה? דווקא כשמדברים מתפזרים רסיסי רוק וזה הכי מסוכן. אני לא מוכן לקחת את הסיכון הזה גם אם זה יעלה לי באיבוד לקוחות".

אנחנו מצטרפים לקריאה של סעיד ומבקשים שתשמרו על הכללים, כדי שכולנו נוכל לחזור במהרה לשגרה.

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות בהם תוכלו לעבור בדיקת קורונה: