הממשלה אישרה אמש כי ישראל תיכנס לעוצר לילי החל מיום חמישי ב-20:30 ועד ליום ראשון ב-5 בבוקר. שר הבריאות יולי אדלשטיין שב ומבקש הבוקר מאזרחי ישראל להקפיד על ההנחיות ובכך אולי למנוע גל תחלואה רביעי.

"שהחיסונים לא יכניסו אותנו לאופוריה", אומר אדלשטיין, "עדיין אין לנו מספיק מחוסנים כדי לחגוג בלי הכרה בפורים. התחסנו למעלה מ 4.5 מיליון איש, מתוכם 3,147,000 קיבלו גם מנה שניה. במגילה, עם ישראל צם עבור אסתר 3 ימים, בשביל ערבות הדדית. לא צריך 3 ימי צום כעת. רק להקפיד על ההנחיות, למען העסקים והילדים".

דבריו של שר הבריאות מגיעים לאחר שבוע בו נרשמה כמות מתחסנים במנה ראשונה גדולה מהרגיל, שמקרבת את ישראל ליעד של 5 מיליון מחוסנים עד לאמצע חודש מרץ. אתמול 70,728 אלף אזרחים קיבלו את המנה הראשונה ושלשום נרשם שיא במתחסנים במנה ראשונה מאז החל שלב הזריקה השנייה עם 84,543 מתחסנים.

עם זאת, במשרד הבריאות מביעים דאגה נוכח העליה של מקדם ההדבקה ביומיים האחרונים. רק בסוף השבוע שעבר עמד מקדם ההדבקה על 0.79 – והבוקר עדכן פרויקטור הקורונה נחמן אש כי הוא כבר טיפס ל-0.9. המשמעות היא שכל 100 חולי קורונה מדביקים 90 אנשים אחרים. בחלוקה למגזרים ניתן להבחין בהבדלים משמעותיים כאשר במגזר הכללי ובמגזר החרדי מקדם ההדבקה עדיין נמוך מאד, אך במגזר הערבי הוא נושק ל-1 - מה שמעלה את הממוצע הכלל ארצי משמעותית.

בתוך כך, הבוקר חזרו עשרות אלפי תלמידים אל ספסל הלימודים לאחר עדכון ציוני הרמזור אתמול על ידי משרד הבריאות. בנוסף, צפויים היום להמליץ במשרד לחדש את הלימודים בגנים ובשכבות א'-ו' וי"א-י"ב בעוד יישובים בכפוף לאישור קבינט הקורונה, שלא צפוי לדחות את ההמלצות. הערים החדשות שמצטרפות לרשימה הן ערים שהפכו לכתומות בהירות, כלומר שהציון שלהן עודכן מ-6.5 ל-7.