עולם הרפואה בכלל ותחום הסרטן בפרט לא מפסיק להשתכלל, להתמקצע ולפתח כלים וטיפולים מותאמים יותר לשיפור ההתמודדות עם המחלה. כך גם בסרטן ריאה. אנו עדים  בעשור האחרון לאפשרויות חדשות אשר מעניקות לחולים איכות חיים טובה לצד המחלה. בעקבות האפשרויות הללו, יותר ויותר ישראלים וישראליות זוכים לקבל טיפולים מתקדמים יותר. אחד מהם הוא יוסי וייס מחדרה שמשתף בסיפור האישי שלו.

"לפני שנה וחצי נשלחתי לצילום ריאות, אחרי שהשתעלתי במשך תקופה ארוכה. הצילומים הראו שיש לי גוש בגודל של שמונה ס"מ בריאה השמאלית ואחרי מספר בדיקות הודיעו לי שהגידול נמצא בשלב מתקדם, ושהוא הספיק לשלוח גרורות לעצמות ולגרום לפגיעה בבלוטות הלימפה. אלו היו ימים מאוד קשים. כל העולם נופל לך על הראש".

"כיום, שנה וחצי אחרי (הגילוי) אני מרגיש טוב, למזלי הרב נמצאתי מתאים לטיפול ממוקד מטרה בתרופה שמנטרלת את החלבון שגורם לתא הסרטני לייצר תאים נוספים. הכדורים שאני לוקח אומנם לא מרפאים את הסרטן אבל הם מאפשרים שליטה במחלה ומעכבים את התקדמותה".

יוסי גם מתייחס לשינוי שחל בכל מה שקשור לאופן הטיפול בחולי סרטן הריאה: "בניגוד לעבר, כיום לחולי סרטן יש סיכוי להציל את עצמם, ויש אפשרויות חדשות שמאפשרות איכות חיים למרות המחלה".

יש להדגיש כי בחירת הטיפול האפשרי הינה להחלטת המטפל הרושם את המרשם בהתייעצות עם המטופל. המידע נכון לנובמבר 2021. למידע נוסף ,יש לפנות לרופא המטפל. שירות לציבור. מוגש בחסות חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע"מ.