"ברגע שאובחנתי חשבתי שהסיוט של חיי הסתיים סופסוף. אבל אז קלטתי שזה בעצם לא נגמר כאן, שזה תהליך ארוך, שהלימודים שלי ייפגעו, שהגיוס לצה"ל יפגע. כל זה הביא אותי להבין שזה לא הולך לשום מקום, שזו מחלה כרונית שאני צריך להתמודד איתה כל החיים", מספר אדם אלגריסי, בן 37, שאובחן כחולה קרוהן כשהיה בן 17.

>> לכל כתבות "הרגע הזה"

מה זה קרוהן?

"קרוהן היא מחלה דלקתית אוטו אימונית בה הגוף תוקף את עצמו, כשאיבר המטרה פה הוא צינור העיכול", אומר ד"ר עופר בן-בסט, גסטרואנטרולוג בכיר, היחידה למחלות מעי דלקתיות בבלינסון. "אחת מנקודות הכשל במחלת הקרוהן היא האופי הפתלתל והחמקמק שלה ולכן חשוב להגיע למעקב נוירולוגי קבוע. התרופות החדשות שנכנסו היום והגישה הכירורגית שהשתנתה מהקצה אל הקצה מאפשרת היום להפטר מנטל המחלה בשלבים מוקדמים יחסית". אז מהן דרכי הטיפול בקרוהן? ואיך מתמודדים עם המחלה? צפו בפרק הרביעי בסדרה האינטרנטית "הרגע הזה", שמביאה את סיפוריהם של אנשים המגלים יום אחד כי חלו במחלה.

כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל הוקמה ב-1994 ע"י הורים לילדים החולים במחלות מעיים דלקתיות, והיא הארגון היחיד בישראל המתמקד בקידום איכות החיים של החולים במחלות מעי דלקתיות. ניתן ליצור איתה קשר בכל אחד משלבי המחלה ולקבל סיוע ומידע רלוונטי. 

יוצרת הסדרה ועורכת: עדי ציבלין בר עוז

* לתקציר הסדרה "הרגע הזה"