"הכל התחיל מכאבים חזקים ביד. הייתי בטוחה שזה תוצאה של הנקה, כי בדיוק ילדתי. קיבלתי המון משככי כאבים היות והרופאים לא אבחנו עדיין שמדובר בדלקת מפרקים. לאט לאט זה התחיל להתפשט למקומות אחרים והתחיל גם הקשיון בוקר – הכל תפוס, אי אפשר להניע את הרגליים והידיים, אפילו לצחצח שיניים זו משימה קשה, שלא לדבר על להחליף בגדים. פתאום אני צריכה עזרה בכל, אפילו בלפתוח את בקבוק השתייה שהזמנתי", כך מספרת אתי ברבי, בת 44, חולה בדלקת מפרקים שגרונית (RA), בפרק הראשון של הסדרה האינטרנטית "הרגע הזה", העוסקת ברגע בו אדם מגלה שהוא חולה במחלה קשה. "זה הידרדר לסוג של נכות. מראש היה קשה לקבל את זה בתור אמא ל-3 ילדים, פחדתי שהילדים שלי יראו אמא נכה".

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

החדשות הטובות הן, שיש כיום פתרונות למחלת דלקת המפרקים. ד"ר ואלרי אלוש, ראומטולוגית בכירה המרכז הרפואי איכילוב: "מדובר במחלה כרונית לכל החיים הדורשת מעקב ראומטולוגי צמוד. בעשור האחרון חלה פריצת דרך בטיפול במחלה, בעקבות כניסת התרופות הביולוגיות. כל עוד מקפידים על ביקורות כנדרש ועל הטיפול התרופתי בהתאם להוראות הרופא, ניתן להשיג איכות חיים טובה עם תפקוד מלא לאורך שנים". 

>> לכל כתבות "הרגע הזה"

הצטרפו אלינו בכל שבועיים לצפייה בפרק של הסדרה "הרגע הזה": הסדרה הדוקומנטרית האינטרנטית על מחלות ותסמונות משנות חיים. כל פרק עוסק במחלה או בתסמונת אחרת, במהלכו פוגשים חולה שאובחן המספר על ההתמודדות עם המחלה, יחד עם מיטב הרופאים, אנשי רפואה ועמותות שונות. בפרק הזה, מוצגת עמותת ענבר, שהוקמה בשנת 1985 על ידי קבוצת חולים, בשיתוף עם בכירי הרופאים הראומטולוגיים בארץ ומהווה כתובת מרכזית לחולים הריאומטים ולבני משפחתם, במגוון רחב של מחלות ובכל רחבי הארץ.

תוכלו לקבל מידע נוסף על דלקות מפרקים, התסמינים, דרכי האבחון, הטיפול ועוד, ישירות מהמומחים של ערוץ הרופאים ביוטיוב.

יוצרת הסדרה ועורכת: עדי ציבלין בר עוז

* לתקציר הסדרה "הרגע הזה"

עוד ב-mako בריאות:
>> העור יימתח להקשב: 9 מזונות שגורמים לעור פנים צעיר
>> כמו איידס? התגלה וירוס אנושי חדש
>> לא התאמנתם כבר שבוע? הלך הכושר