לפעמים נדמה שקליפה של בננה קיימת בעולם רק בשביל הגג הזה שבו זורקים אותה על הרצפה ברחוב, מישהו מחליק עליה ולזה קוראים הסימן הרשמי של קומדיה והומור. אבל בניגוד להרבה קליפות אחרות שאין בהן שימוש ואפילו רצוי לזרוק, קליפת הבננה מכילה לא מעט חומרים וויטמינים בפני עצמה, ואפשר לעשות בה גם שימוש אחר מעבר למתיחה מסוכנת ולא משעשעת. הנה כמה שימושים שקיבצנו. אם זה לא יועיל, זה לפחות לא יזיק.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

להפחית פצעי אקנה

קליפת בננה היא דרך מצוינת לסייע בריפוי של פצעונים על העור ופצעי אקנה. הסיבה היא שהקליפה מתפקדת כמו חומר פילינג טבעי שמסוגל להסיר רעלנים מהנקבוביות, ועל כן מפחיתה ומטפלת בפצעים שמתפתחים על העור. היא אף מכילה שפע של נוגדי חמצון שמסייעים במאבק נגד החיידקים שגורמים לאקנה.

נערה עם אקנה
שפע של נוגדי חמצון | צילום: shutterstock

לרפא יבלות

משום שלקליפת הבננה יש מאפיינים אנטי דלקתיים ומאזני חומציות, היא מסוגלת לסייע בטיפול ביבלות ואפילו למנוע היווצרות של חדשות. שפשפו את הקליפה על גבי יבלת קיימת, ואפילו קשרו חלק ממנה מסביב ליבלת והשאירו במהלך הלילה.

להלבין שיניים

אחת מהדרכים הטבעיות ביותר להלבנת שיניים היא פשוט לשפשף עליהן קליפת בננה למשך דקה ולשטוף לאחר חמש דקות. הסיבה היא ריכוזים גבוהים של אשלגן, מגנזיום ומנגן, אשר מסוגלים להיספג בציפוי השן וליצור אפקט של הלבנה. פעמיים ביום למשך חודש ישיגו לכם תוצאות ברורות.

אישה מחייכת
אשלגן, מגנזיום ומנגן | צילום: Ollyy, Shutterstock

להקל דיכאון

קליפות הבננה מכילות בין היתר גם רמות גבוהות של טריפטופן, שהוא סוג של חומצת אמינו שהופכת לסרטונין, חומר כימי הפועל כמו מתווך עצבי ואשר מסוגל לסייע בהירגעות. ניתן כמובן לאכול בננה כפי שהיא כדי להשיג את האפקט, אבל גם לעשות תה באמצעות הקליפות זה רעיון לא רע.

להרגיע עקיצות וגירודים

המאפיינים האנטי דלקתיים בקליפת הבננה יכולים גם להרגיע עקיצות יתוש או גירויים על העור בקלות – הניחו את הקליפה על המקום הנגוע למשך 10 דקות ושפשפו אותה מדי פעם כדי להקל את הכאב.

אישה מגרדת את הרגל
מאפיינים אנטי דלקתיים | צילום: namtipStudio, Shutterstock

עוד ב-mako בריאות

>> מחקר חדש: עישון נרגילה גורם להשמנה
>> מתים להיפטר מהכרס? זה מה שאתם צריכים לעשות
>> יש לנו מנצח: איזה צבע פלפל הכי בריא?


להפחית קמטים וקווי הבעה

נוסף לכל זה, הקליפה מכילה גם חומר שנקרא לוטאין, שהוא חומר נוגד חימצון שמעכב את השפעות ההזדקנות. כדי למקסם את ההשפעה שלו, שפשפו את הקליפה על הקמטוטים שלכם ושטפו את האזור רק לאחר 20-30 דקות באמצעות מים חמים.

לטפל בפסוריאזיס

פסוריאזיס, או ספחת בעברית, היא מחלה כרונית שבה תאי העור מתחלפים בקצב מוגבר ומותירים חלקים יבשים במקומות שונים בגוף אשר גורמים לגירוד ועקצוץ. הקליפה מלאה בחומרים נוגדי חמצון שמסייעים להגן על העור מפני נזקי השמש, וחומצות השומן שבה שומרים על הלחות שבעור ומפחיתים את תחושות היובש והעקצוץ.

פסוריאזיס
תשמור על הלחות בעור | צילום: Hriana, Shutterstock

להרגיע עיניים נפוחות

האשלגן שנוכח בקליפה יכול להפחית את השקיות מתחת לעיניים ואת הנפיחות הכללית. מה שכדאי לעשות הוא לגרד את החומר הלבן מהקליפה באמצעות כפית, ולערבב עם 1-2 כפיות של ג'ל אלווורה כדי ליצור מעין משחה, ולמרוח אותה בעדינות מסביב לעיניים.