אמנם חומץ התפוחים הפך לסופר סטאר בתחום הבריאות והרפואה האלטרנטיבית – אך גם סוגי חומץ אחרים יכולים לעזור לכם להקל בעיות שונות – בייחוד בכפות הרגליים. חומץ נחשב יעיל במיוחד להגנה מפני חיידקים ופטריות וגם כמנטרל ריחות מעולה. לכן רבים ממליצים על השריית כפות הרגליים בחומץ. אז למי זה מומלץ וכיצד עושים את זה?

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

באתר Medical News Today מציינים כי חומץ מכיל חומצה אצטית, חומצה בעלת מאפיינים אנטי-בקטריאליים. זאת למעשה הסיבה לכך שמשתמשים בו לא מעט ברפואה האלטרנטיבית – בייחוד כדי לטפל בפטרת כף הרגל, יבלות וריח רע בכפות הרגליים. כפות הרגליים שלנו חשופות לבעיות שונות בעקבות יובש וסביבה המאפשרת לחיידקים ומיקרו-אורניזמים אחרים לגדול נעליים סגורות ו/או גרביים שלא מאפשרים לעור לנשום מעודדים גידול חיידקים, כמו גם לחות וזיעה.

סוגים שונים של חומץ מכילים כמויות שונות של חומצה אצטית. לדוגמה, חומץ לבן (רגיל) מכיל בין 4 ל-7 אחוז חומצה אצטית. ואילו חומץ תפוחים וחומץ יין אדום מכילים בין 5 ל-6 אחוזים. 

איך מכינים?

מלאו גיגית בכוס חומץ

הוסיפו 2 כוסות מים חמים

הוסיפו עוד כוס חומץ ו-2 כוסות מים חמים – והמשיכו עד שהגיגית מלאה

השרו את כפות הרגליים במשך 20-10 דקות.

* ניתן לחזור על זה מדי יום או עד שהבעיה ברגל עוברת

 

אם אתם לא בטוחים באיזה סוג חומץ להשתמש, כדאי לדעת שאין הרבה הבדל במידת האפקטיביות של סוגי חומץ שונים. אך ייתכן שכדאי להימנע מחומץ ממקור צמחי או חומץ המכיל פירות, מאחר שהם עלולים גם להכיל מרכיבים נוספים פחות רצויים.  

עוד ב-mako בריאות:
>> פן או מחליק: מה הורס את השיער יותר?
>> מסירה איפור עם מגבונים? תפסיקי מיד
>> גילת אנקורי: "אמרתי לרופאה שלא אמשיך לחיות ככה"

האם ישנם סיכונים?

חומץ לא נחשב לחומר מסוכן, אך תמיד כדאי לצרוך אותו בכמויות מתונות. נוסף על כך, חומץ יכול לגרום לגירוי בעור, במקרה של פצעים או בעיה אחרת בעור. אז אם יש לכם פצעים בעור, מומלץ להימנע משימוש בחומץ. אנשים הסובלים מסוכרת צריכים להימנע משימוש בחומץ לטיפול בבעיות בכפות הרגליים. למרות שסוכרת יכולה לגרום לבעיות בכפות הרגליים, כמו פטרת ויבלות – כשמדובר בחולי סוכרת, נדרש טיפול של מומחה.

בשורה התחתונה, למרות שלא מצאנו הרבה ראיות המעידות על כך שהשריית כפות הרגליים בחומץ בהכרח תרפא לכם יבלות או פטריות – ככל הנראה היא גם לא תעשה נזק, אז אם אתם מנסים למצוא תרופה טבעית לבעיות בכפות הרגליים, בהחלט שווה לנסות.