כמעט כל דבר שאנחנו עושים משפיע על רמות הסוכר שלנו בדם. הכרת הגורמים שמובילים לשינוי ברמות הסוכר חשובה כדי לשמור על רמות סוכר מאוזנות. סוכר בדם, או גלוקוז, הוא סוכר שנמצא בזרם הדם שלנו. למעשה, גלוקוז הוא הדלק העיקרי המשמש את התאים. הלבלב שלנו מפריש אינסולין, הורמון המכניס את הגלוקוז מהדם לתאי הגוף. סוכרתיים נדרשים לשמור על רמות סוכר מאוזנות בגופם בין אם זה באמצעות טיפול תרופתי או על ידי שינוי אורח חיים ותוספי מזון.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

עם זאת, סוכרתיים שלא שומרים על רמות סוכר מאוזנות יכולים להגיע למצב של היפרגליקמיה, רמות גבוהות של סוכר בדם, אשר עלול לגרום לבעיות חמורות. לצד זאת, ניתן להגיע גם למצב של היפוגליקמיה, רמות נמוכות של סוכר בדם, שלאורך זמן עלול להיות מצב מסכן חיים.

תוספי קינמון

לקינמון יתרונות בריאותיים רבים, כולל חיזוק המערכת החיסונית, הקלה על העיכול והוא מהווה מקור נהדר לחומרים מזינים חיוניים. במחקר שבחן את היתרונות הבריאותיים של קינמון, נמצא כי הוא משפר את רמת הגלוקוז והכולסטרול בדם בקרב סוכרתיים מסוג 2. מלבד זאת, הקינמון מסייע בוויסות רמות הגלוקוז ונמצא כי הוא יכול לסייע בשיפור רמות הגלוקוז בדם ובהגברת הרגישות לאינסולין.

תוסף קינמון
תוסף קינמון | צילום: MK photograp55, shutterstock

תוסף כרומיום

כרומיום הוא מינרל חיוני שנראה כי יש לו תפקיד מועיל בוויסות פעולת האינסולין והשפעתו על חילוף החומרים בפחמימות, חלבון וליפידים. מחקרים מצאו כי מי שסבל מסוכרת ואי-סבילות לגלוקוז, הראה השפעה חיובית לכרומיום בעמידות לאינסולין.

תוסף כרומיום
תוסף כרומיום | צילום: Michelle Lee Photography, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> אתם חייבים לנסות את אתגר התזונה של ג'יי לו
>> נגיף הקורונה: האם מסוכן להזמין חבילות מסין?
>> נשים, הנה 5 דברים שאסור לכן להשתמש בהם

תוספי קוורצטין

לקוורצטין השפעות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהפחתת הדלקת, להרוג תאים סרטניים, לשלוט ברמת הסוכר בדם ולסייע במניעת מחלות לב. מחקרים הראו כי נטילת קוורצטין עוזרת להוריד את רמת הסוכר בדם בקרב סוכרתיים שאינם נוטלים תרופות נגד סוכרת. עוד נמצא כי קוורצטין עוזר בספיגת הגלוקוז במעי, בפעילות הפרשת אינסולין ורגישות לאינסולין.

לסיום, תוספי תזונה אלו הוכחו מחקרית כיעילים להורדת רמות הסוכר, כמו כן, ישנם עוד תוספי תזונה וצמחי מרפא היכולים להועיל רבות לאיזון הסוכרת. חשוב לזכור שלפני שמתחילים לקחת תוסף תזונה או צמח מרפא כמו קינמון, ליקוריץ ועוד. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע אשר עבר התמחות בטיפול במתן צמחי מרפא ותוספי תזונה. וזאת כדי להתאים אינדיבידואלית את הצמחי מרפא או התוסף ובכך להימנע מתופעות לוואי ולהשיג תוצאות חיוביות. נוסף לכך, חשוב להקפיד לקחת את התרופות, לשמור על אורח חיים בריא ופעילות גופנית סדירה – אלה מהווים את הנוסחה להורדת רמות הסוכר.

הכותב הוא מטפל ברפואה סינית בהתמחות בסוכרת ובמחלות פנימיות במרכז DMC לטיפול בסוכרת