עוד מתקופת האדם הקדמון לאדם היה צורך בסיסי להוליד ילדים ודרכם להתרבות. זהו תהליך אורגני וטבעי של בני הזוג אשר מוביל לתוצאת המשך הקיום וחיים חדשים תוך מספר חודשים. אך במהלך השנים משהו כנראה השתבש בתהליך זה. ניתן לראות כי בעשור האחרון, הרבה זוגות פונים לעולם הרפואה לצורך שיפור הפוריות ועזרה בכניסה להריון. הסיבות לכך אינן ברורות אך נמצאו קשורות לזיהום האוויר, תזונה ירודה ודחיית ההריונות לגיל מאוחר, בו קיימת באופן טבעי ירידה כללית ביכולת הפוריות אצל נשים ופגיעה בכמות ואיכות הזרע אצל גברים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הרפואה הקונוונציונלית מגדירה קושי בפוריות כאשר זוגות בריאים מנסים להרות במהלך שנה ולא מצליחים. ההמלצה במצב כזה היא ביצוע בדיקות בקרב בני הזוג: הגבר עובר בדיקת זרע שכוללת ספירת זרע, בדיקת איכות ובדיקת חיות תאי הזרע שלו. האישה עוברת בדיקות דם לאישור התקינות ההורמונלית ובדיקת אולטרסאונד לבדיקת מצב רירית הרחם ומעקב זקיקים על מנת לראות ולאשר את הביוץ.

לאחר שנמצאת בעיה פונים תחילה לטיפול הרפואי הקל ביותר -טיפול בהזרעה: השבחת הזרע של הגבר והזרעה רפואית לאישה לפי זמני ביוץ על מנת להעלות את הסיכוי לקליטה. בשלב השני, משלבים טיפול הורמונאלי תומך לאישה אשר מגרה את השחלות לייצר יותר זקיקים וביציות ובכך מעלה את הסיכוי להיכנס להריון. בשלבים המתקדמים יותר ניתן גם לראות טיפולים מתקדמים של הפריה חוץ גופית (IVF): זהו טיפול שבו דרוש שימוש בהורמונים ושאיבת הביצית, הפריה והחזרת העובר לרחם. במצב הזה נשאר "רק" לקלוט את העובר ואנחנו בהריון.

יולדת מתה מסיבוך נדיר (צילום: שי לוי, פלאש 90, חדשות)
לפני שאתם פונים לטיפולי פוריות, נסו את ההמלצות הסיניות | צילום: שי לוי, פלאש 90, חדשות
עוד במדור הקיסר הצהוב:
>> איך מוצאים את התיאום המיני המושלם?
>> למה נשים נהנות יותר מסקס?
>> האם הגודל באמת קובע?

בניגוד לרפואה המערבית וטיפוליה השונים, הרפואה הסינית הטבעית סוברת כי למעלה ממחצית הזוגות נעזרים בטיפולי פוריות ובבדיקות הרפואיות אפילו שמצבם הבריאותי תקין לחלוטין, כשהסיבה העיקרית לאי יכולתם של אנשים בריאים להיכנס להיריון על פי הרפואה הסינית היא בדרך כלל מתח ולחץ. הטענה היא כי אנשים בריאים הנתונים תחת לחץ ומתח, מצויים בחוסר איזון אנרגטי אשר מוביל למצב בו רירית הרחם של האישה הופכת להיות עוינת לזרע של הגבר ומגיבה אליו בדחייה כאילו הוא גורם זר.

לפיכך, טיפולים ברפואה הסינית לצורך כניסה להיריון יכללו אלמנטים מרגיעים ותומכים כגון:

1. טיפולים בדיקור סיני

על מנת להרגיע את בני הזוג מבחינה נפשית לקראת תהליך הכניסה להריון, מתוך האמונה כי רוגע נפשי מסייע לתהליך הטבעי לקרות. הרופא הסיני יזמין את שני בני הזוג לטיפול בשביל לתמוך ולחזק את שניהם, לאזן ולהתאים אותם מבחינה אנרגטית על מנת להשיג הריון בקלות ובמהירות.

2. טיפולים בפורמולת צמחים התומכת בגוף האישה

על פי הקלאסיקה הסינית מומלץ להתחיל להשתמש בפורמולות האלו 3 חודשים לפני הכניסה המיועדת להריון, ורצוי להמשיך להשתמש במהלך ההיריון ואפילו בשלב ההנקה. תפקידה של פורמולת הצמחים הזו היא לחזק ולאזן את גוף האישה, לתמוך בייצור הדם, הברזל וההמוגלובין, וכמובן לעזור לתהליכי הביוץ ולעיבוי רירית הרחם על מנת שתוכל להיקלט להריון בצורה בריאה ומהירה יותר.

פורמולות הצמחים מוצעות גם לנשים בריאות כמובן, מפני שהאישה מאבדת המון דם ואנרגיה בזמן ההיריון והלידה ועל מנת לשמור עליה בריאה וצעירה גם לאחר הלידה תומכים בגוף על ידי צמחים. 

3. המלצות לזמני קיום יחסי מין בכדי להיכנס להריון

בדרך כלל הביוץ הוא בין היום ה-12 ליום ה-13 למחזור החודשי של האישה. הסינים טוענים שבכדי העלות את הסיכוי להיכנס להריון, צריך לקיים יחסי מין מהיום העשירי עד ליום ה-16, כבמשך שישה ימים אלו צריך לקיים יחסי מין כל יום, אפילו רצוי פעמיים באותו יום, זאת, כמובן, אם מצליחים.

לפיכך, ההמלצה הכי חשובה בתהליך הכניסה להיריון היא הורדת הלחץ והציפייה לפני קיום יחסי המין והגעה אליהם בצורה רגועה ושלווה. נסו להתחבר זה לזו ברמה הפיסית והרגשית ולחשוב בראש ובראשונה על המטרה המשותפת מבלי לשכוח מהו כוחה של אהבה.

* הכותב הוא בועז ישעיהו, מומחה ברפואה סינית מודרנית. הקים את מרפאת הקיסר הצהוב -לרפואה סינית, אנטי איג׳ינג ורפואה מונעת. כמו כן, השיק את ליין צמחי המרפא הסינים של הקיסר הצהוב כתחליפים לתרופות מערביות. לייעוץ אישי עם הקיסר הצהוב, טלפון: 03-5015106

 >> יום כביסה: האמת הנוראית על המגבות שלכם