בתקופה העתיקה, לפני למעלה מ-10,000 שנה, על פסגות ההרים הגבוהים במזרח הרחוק, ישבו הסינים הקדמונים, הטאואיסטיים, שהיו בזמנו היועצים האישיים של הקיסר הצהוב והתבוננו ביקום ובטבע וניסו להבין את השפעות הטבע המיוחדות על האדם ועל הסביבה בה אנו חיים. הם הבינו שישנם שני כוחות ניגודיים עיקריים גדולים שמניעים את החיים הן על פני כדור הארץ והן ביקום כולו. שני קטבים שמשלימים אחד את השני ונקראים בסינית YIN ו- YANG.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

ה- YIN, שמייצג את האנרגיה על פני האדמה, משויך לאלמנט המים ומשתייך לאנרגיה הנשית. ה- YANG, המיצג את האנרגיה של השמים, משתייך לאלמנט האש ושייך לאנרגיה הגברית. כל מפגש בטבע בין הכוחות האלו מייצר אנרגיה חדשה - אנרגית החיים. את האנרגיה הזו כינו הסינים צ'י.

מהר מאוד הבינו שהצ'י הוא אחד מהתמציות החשובות של החיים והקיום שלנו בעולם. הקיסרים הסינים חיפשו את הסודות של היקום, בניסיון למצוא את סוד חיי הנצח ובריאות פיזית גם בגילאים המבוגרים. כתוצאה מכך, החלה להתפתח הרפואה הסינית, אשר כללה שימוש בצמחי מרפא לצרכים רפואיים ודיקור במחטים סיניות – האקופונקטורה. הרפואה הסינית עסקה ברצף פעולות ותרגילים פיזיולוגים כמו תרגילי צ'י קונג ותרגילי אימון נוספים אותם אנו יכולים לעשות על מנת לחיות יותר שנים ולהימנע ממחלות. 

באותה התקופה גילו את הסוד ששייך למערכת הסקסולוגית הקלאסית של הרפואה הסינית. הסוד הוא שדרך קיום יחסי מין בצורה נכונה ניתן לחזק ולהעצים את האנרגיה בגוף ולעלות את רמות הבריאות גם של הגבר וגם של האישה. הגישה נקראה בתקופה ההיא "אהבה דרך האנרגיה של התאו" וניתן לתרגם זאת גם ל"אהבת דרך החיים".

הנחיות מדויקות לקיום יחסי מין

כך, לאט לאט, הסקס ניתפס בסין בתור מרשם בריאותי מוצלח לחיים בריאים והפך להיות ענף לגיטימי מקובל, כך שניתן היה לקבל מרשם מדויק לסקס מהרופא הסיני. המרשמים כללו הוראות שימוש וצמחי מרפא גם לגבר וגם לאישה, ובנוסף, הוראות מדויקות על תנוחות מיניות מומלצות ומספר חזרות של ביצוע האקט המיני על מנת להבריא ממצבים רפואיים שונים. הטיפול עזר מאוד לתהליכי ההחלמה ואריכות הימים אצל המטופלים. את היצריות, החשק המשיכה, והגירוי שנוצר סביב הסקס תיעלו הסינים אל תוך ערוצי האנרגיה שנמצאים בגוף.

האמונה בכוח המרפא של הסקס בסין הובילה לפיתוח שיטה שלמה הכוללת הנחיות מדויקות לקיום יחסי מין, כגון: מנחים בזמן קיום היחסים, מקצב של יחסי המין ורצף חזרות וכמובן עומקי החדירה השונים. קיום יחסי מין הפך להיות טיפול רפואי לכל דבר וכלי להעצמת הצ'י הנחשב לאנרגטי, עוצמתי ורוחני ביותר מבין הכלים שניתנו ליקום על ידי הרפואה הסינית. בהתאם למצב הרפואי ניתנו הוראות מפורשות על תפקידי הגבר ותפקידי האישה בזמן קיום יחסי המין. 

לדוגמה, המנח הקלאסי המומלץ (מתוך המגוון הרחב שהיה לסינים), על מנת להפרות אישה בעובר זכרי הוא זה: האישה אמורה לשכב על הגב כאשר בירכיה מכופפות לכיוון הכתפיים שלה, בשעה שהגבר רוכן מעליה, בעודו מחזיק את עצמו על ידיו באוויר בזווית של 45 מעלות כלפי גופה.

סקס בעמידה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
יחסי מין נכונים מעצימים את האנרגיה בגוף ומעלים את רמות הבריאות | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

>> עוד ב-mako בריאות:
למה יש לנו ריח כל כך מסריח מהפה בבוקר?
מהטבע ישר לצלחת: הכירו את יער המאכל
מתי אימון כושר הופך להיות מסוכן?

למרבה המזל, היום לא צריך לקבל יותר מרשם לסקס מהרופא הסיני כתרופה לחיים טובים יותר. אפשר להביא חלק מהידע העתיק והשיטות הייחודיות של הסינים לחיי היום יום של כל אחד מאתנו, על מנת לשפר את האנרגיה, את מצב הרוח ואפילו להתחיל להרגיש בריאים יותר.

להתמיד עם התנוחות המומלצות

עפ"י הפילוסופיה הסינית, ישנם תשעה מנחים בסיסיים מומלצים בעת קיום יחסי מין. מי שמאפשר לעצמו לחוות במהלך קיום יחסי המין את כל המנחים המומלצים הללו – מצליח להעצים את רמות האנרגיה הפיזיות והרוחניות שלו והופך את גופו למכונה המייצרת ומפיצה פירומונים, או על פי הסינים: אנרגיה מאגית ומהפנטת. בהמשך, נפרט את המנחים המדוייקים.

אנרגיה זאת עשויה למשוך אלינו בני זוג אשר יבקשו לטעום מהניסיון המיני ולהעצים את האנרגיה הפסיכו-אירוטית שלנו. אם כן, אין לנו ברירה אלא, להתמיד ולבצע את כל מגוון התנוחות המומלצות תוך כדי האקט המיני.

אם רופאיו של הקיסר הסיני ייעצו לו לעשות הרבה אהבה בכדי להעביר את מכאוביו, אז מי אנחנו שנחליט אחרת? בהמשך נספר לכם את הסודות הקסומים של התאום המיני הנדרש בין בני הזוג כדי להרוויח אנרגיה דרך קיום יחסי מין. 

* הכותב הוא בועז ישעיהו, מומחה ברפואה סינית מודרנית. הקים את מרפאת הקיסר הצהוב -לרפואה סינית, אנטי איג׳ינג ורפואה מונעת. כמו כן, השיק את ליין צמחי המרפא הסינים של הקיסר הצהוב כתחליפים לתרופות מערביות. לייעוץ אישי עם הקיסר הצהוב, טלפון: 03-5015106

>> איזה אימון יעזור לכם לישון כמו תינוק?