עוגיות שוקולד צ'יפס

העוגיות המופלאות האלו הן גם טבעוניות וגם נטולות גלוטן. אין בהן בכלל קמח, וגם לא ביצים, ובכל זאת יש בהן כמות חלבון נאה במיוחד, והכל בזכות רכיב אחד יוצא דופן. כן כן, בעוגיות האלו יש גרגירי חומוס, אבל אנחנו מבטיחים שלא תרגישו, רק תעזו לנסות ולא תתחרטו.

למתכון עוגיות שוקלד צ'יפס על בסיס חומוס>

קרקר מקמח חומוס (צילום: Studio Edge)
צילום: Studio Edge

קרקרים מ-4 רכיבים

מכירים את זה שטעמתם קרקר ואתם פשוט לא מסוגלים לעצור? אז כזה. רק שבאלו גם אין שום רגשות אשמה, כי אין בהם גלוטן או רכיבים מן החי, ובעצם יש בהם רק ארבעה רכיבים, אחד מהם – בטח כבר ניחשתם, הוא קמח חומוס. נסו ותתמכרו.

למתכון קרקר זעתר מקמח חומוס>

פיצה על בסיס קמח חומוס (צילום: דניאל שכטר)
צילום: דניאל שכטר

פיצה ללא גלוטן

כן כן, פיצה מחומוס (קמח חומוס) זה דבר, למעשה זה ה-דבר. פיצה ללא גלוטן עם בצק ממינימום רכיבים שבקלות יכולה להיות גם טבעונית (רק תבחרו תחליף גבינה אהוב) ושממש קל להכין לבד בבית. ערב פיצה ביתית מעולם לא נראה פשוט כל כך.

למתכון פיצה על בסיס קמח חומוס>

צ'יםס אבוקדו של עומר מילר (צילום: עומר מילר)
צילום: עומר מילר

צ'יפס אבוקדו

אם עוד לא ניסתם את זה תתכוננו להתאהב. השף עומר מילר במתכון לנשנוש המושלם, וכן הכוכב של המנה הוא האבוקדו אבל בציפוי שלו אין קמח ואין ביצים (עוד מתכון טבעוני לחלוטין!), שאת התפקיד של שניהם ממלא בהצלחה יתרה קמח חומוס. התוצאה היא ביס קריספי ומטריף מבחוץ ונימוח להפליא מבפנים. את אותו העיקרון של קמח חומוס ומים, אפשר ליישם גם על שניצלים מכל סוג וזה עובד מדהים.

למתכון צ'יפס אבוקדו של עומר מילר>

תבשיל עדשים עם חומוס ביתי (צילום: רחלי קרוט)
צילום: רחלי קרוט

תבשיל עדשים שחורות עם מסבחה וחומוס ביתי

בכל זאת הכנסנו לרשימה הזו גם מתכון לחומוס, אבל לא סתם חומוס. חומוס ביתי של רחלי קרוט, עם מסבחה ביתית מהירה, ועם תבשיל עדשים מנצח ששלולשתם ביחד יוצרים  ארוחה טבעונית מושלמת שמכילה המון חלבון וברזל, טעמים מעולים ומרקמים כיפיים,ושמתאימה גם לנחמה חמה של ארוחת צהריים וגם לקלילות של ארוחת ערב. ובאמת שהרבה יותר קל להכין את המנה הזו ממה שאתם חושבים.

למתכון תבשיל עדשים שחורות עם מסבחה וחומוס ביתי של רחלי>