ברוקלין בקהאם, בנם של אחד מהזוגות המפורסמים בעולם - דיוויד וויקטוריה בקהאם, פרסם השבוע תמונה שלו כשהוא נועל נעליים טבעוניות, והצליח להרגיז לא מעט גולשים. 

בתמונה ששיתף בקהאם באינסטגרם עם 13 מיליון עוקביו הוא נועל נעלי סניקרס שעל הסוליות שלהן כתוב בגדול VEGAN (טבעוני באנגלית). הנעליים הן חלק מקולקצייה חדשה של מותג האופנה Superdry.

אבל בעוד שטבעוני רבים שמחו על הבולטות שקיבלה הטבעונות בפוסט של בקהאם, והחשיפה של האפשרות לנעליים טבעוניות למליוני עוקביו. היו גם גולשים שפחות התלהבו מהבחירה של המותג בבקהאם הצעיר, שאינו טבעוני, כפרזנטור של הנעל הטבעונית והצביעו בתגובות על הצביעות שבמהלך. 

View this post on Instagram

A post shared by @brooklynbeckham

הגולשים כעסו על כך שברוקלין בן ה-22 מקבל תשלום על הפרסום אך מציג אותו כאג'נדה אישית, כאשר בתיאור הפוסט כתב "הפחיתו את טביעת הרגל האופנתית שלכם" כרמיזה לכך שטביעת הרגל הפחמנית של הנעליים הטבעוניות נמוכה ולכן הן סביבתיות יותר.

אך עיקר הכעס שהופנה כלפיו בתגובות היה על כך שברוקלין מרבה לאכול ולבשל בשר, ורק שלושה ימים לפני פרסום התמונה העלה בעמוד האינסטגרם שלו פרק של סדרת הרשת שלו "מבשלים עם ברוקלין" שבו הוא הכין סטייק בקר. באותו סרטון הוא אף ציין כי מודבר באחת המנות האהובות עליו ביותר.

גולשים רבים הופתעו מהבחירה שלו לקדם מוצר טבעוני וטענו כי מדובר בצביעות. "אוכל סטייק 3 פעמים בשבוע, אבל נועל נעליים טבעוניות בתשלום" כתבה גולשת אחת, "עקבתי אחרי המסע של ההורים שלך מגיל 15 ומאחל לך כל טוב! אבל ברצינות, אתה לא יכול לבשל סטייק יום אחד ולקדם טבעוני למחרת! זה באמת לא הגיוני!" כתב משתמש אחר, גולשת נוספת הוסיפה "נסה גם תזונה מן הצומח ואז אני באמת אתרשם".

עוד ועוד גולשים הגיבו על התמונה שכבר צברה יותר מ-1,200 תגובות, שרבות מהן קוראות לברוקלין לנסות טבעונות בעצמו או להשאיר את קידום הנעליים הטבעונות למישהו שבאמת דוגל באידיאולגיה הטבעונית. תגובות אחרות נגעו גם לקישור הלא מדוייק שעושה הפוסט בין טבעוני לסביבתי "טבעוני לא תמיד אומר בר קיימא, נעליים טבעוניות עשויות לרוב מפלסטיק וזה לא כל כך טוב יותר" נכתב באחת מהן.

גם בארגון זכויות בעלי החיים PETA לא נשארו אדישים לדיון וכתבו בתגובה לפוסט, "זה בהחלט 'צעד' בכיוון הנכון אנו מקווים שהפרויקט הזה יתן לך השראה להפוך לטבעוני, ברוקלין! זוהי הדרך היעילה ביותר לעזור לכדור הארץ, לבעלי החיים ולבריאות שלך."