בעקבות שינויי האקלים שהופכים למורגשים יותר ויותר, ופרסום דו"ח האקלים של האו"ם בתחילת החודש,  תנועת 'המרד בהכחדה' בבריטניה פתחה לפני כשבוע, ב-23 באוגוסט, בגל מחאות בן שבועיים תחת השם "Impossible Rebellion". הדרישה העיקרית של המפגינים מהממשלה היא להפסיק באופן מיידי את כל ההשקעות החדשות בדלקים מאובנים, ולנקוט פעולות דחופות להתמודדות עם משבר האקלים.

תנועת 'המרד בהכחדה' היא תנועה עולמית, הפועלת נגד הרס הסביבה ולמען זכויותיהם של בעלי החיים ומשתמשת בהתנגדות לא אלימה כדי למחות נגד משבר האקלים, אובדן המגוון הביולוגי, והסיכון להכחדה אנושית ולהתמוטטות אקולוגית.

המחאה שמתקיימת ברחבי לונדון כבר שבוע, כוללת חסימת רחובות מרכזיים בעיר, ומייצגי מחאה בהם נצבעים רחובות העיר בצבע אדום דמוי דם, בין היתר נצבעו אזורי מסחר, בנקים ומוסדות פיננסיים.

באחד משיאי המחאה בסוף השבוע, הגיעו המפגינים אל מחוץ לארמון בקינגהאם, וצבעו את מי המזרקה, שבאנדרטת ויקטוריה בחזית הארמון, באדום המחאה נגד השימוש באדמות הממלכה לציד ולחקלאות בעלי חיים, כמו גם נגד ניסיונותיה של המלכה לפטור את אדמתה מיוזמה להפחתת פליטת הפחמן.

"המחאה סימלה את הדם על ידי המלכה ואת פשעי משפחת המלוכה נגד בעלי חיים ונגד כוכב הלכת שלנו", אמרו מארגני המחאה. לדברי המוחים, משפחת המלוכה היא בעלת הקרקעות הגדולה ביותר בבריטניה ועליה להוות דוגמה במאבק נגד משבר האקלים.

"בית המלוכה הוא בעל הקרקעות הגדול ביותר בבריטניה והם בוחרים להשתמש באדמות שלהם לחקלאות ולציד בעלי חיים, אשר לא רק גורמים לנזק סביבתי אלא גורמים למותם של מיליוני בעלי חיים מדי שנה. הגיע הזמן למערכת חדשה המבוססת על צדק וחמלה ומשפחת המלוכה צריכה להוביל את הדרך", נכתב בעמוד האינסטגרם של 'התנועה הבריטית', "יש להשתמש בשטחי הממלכה לגידול מזון בריא ומזין לכולם ולספק בתים לבעלי החיים שאיתם אנו חולקים את המדינה הזו. אנו דורשים מהמלכה להפסיק את השימוש באדמות הכתר לתעשיות התורמות למשבר האקלים והאקולוגיה ולמוות של בעלי חיים כולל ציד, חקלאות בעלי חיים ומרוצים".

המחאות, שצפויות להימשך עד 4 בספטמבר ברחבי, לונדון מתועדות על ידי המפגינים ברשתות החברתיות של תנועת 'המרד בהכחדה' ומסוקרות בהרחבה על ידי אמצעי התקשורת בבריטניה.