הראל רצון נתקע עם הג'יפ שלו בשטח ולאחר שלא הצליח לחלץ את הרכב חיפש מישהו שיעזור לו. כך נולדה "תופעת טבע" קבוצת מתנדבים בוואטסאפ שתחלץ אתכם היכן שלא תתקעו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חיפשתי מישהו שיחלץ אותו והגעתי לכל מיני אנשים שדרשו בין 1,500 ל- 1,700 שקלים", מספר רצון על הסיבה שהובילה להקמת "תופעת טבע". "הרגשתי שמנצלים את המצב שלי ואחרי שחברים הגיעו לחלץ אותי בסופו של דבר, החלטתי שאני אהיה שם בשביל כל אדם שנתקע וזקוק לעזרה".

מקבוצה קטנה של חברים, תוך חצי שנה המספר גדל ל-1700 מתנדבים, היום הם יותר מ-12 אלף מתנדבים. וכך זה עובד: מתקשרים למוקד שם נמצא מתנדב תורן שמקבל את השיחות. הוא שולח הודעה ל-80 קבוצות וואטסאפ ומי שפנוי באזור ויכול יוצא לעזור.

היום צי המתנדבים התרחב גם מעבר לרכבי השטח - מי שנתקע עם פנצ'ר, ללא כבלים או סתם בלי מים לרדיאטור יקבל מענה.

"אתה מרגיש שאתה צריך לצאת אתה יוצא", מספר חגי נחמני שמתנדב ב"תופעת טבע". "הכל יכול לחכות, יש בן אדם שצריך את העזרה שלנו - אנחנו שם". שחר סבן, גם הוא מתנדב, מוסיף: "אנחנו לא עושים את זה בשביל כסף אלא בשבילנו, בשביל הנשמה שלנו ובשביל הכיף שלנו".

ברגע שהבינו שיש להם צבא של נשמות טובות, הראל ומשפחת רצון התחילו לגייס אותם לא רק לחילוצים אלא גם במשימות התנדבות שונות כמו שיקום עין-ירדנה, הם מארגנים טיולים, ניקיונות בחופים, ימי כיף לילדים עם צרכים מיוחדים, כל דבר שקשור לאהבת הטבע.