"אם הם לא היו, גם אני לא הייתי פה": ניב גולן, בן 32 מאריאל, העביר את שירותו הצבאי כרס"פ ביחידה מובחרת, אחרי שקיבל פטור מצה"ל בשל עודף המשקל שממנו הוא סובל - אך בחר בכל זאת להתגייס. אחרי השחרור מצבו הידרדר, והוא חווה משבר מתמשך כשהתקשה למצוא זוגיות ועבודה והגיע למשקל של יותר מ-200 קילוגרמים. כעת, חבריו המודאגים מהיחידה החליטו לפעול, והחלו ללוות אותו בשגרת אימונים אינטנסיבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל לאימוני הספורט, החברים שכנעו את גולן לגשת לטיפול פסיכולוגי ולמפגשים קבועים עם רופאה ודיאטנית. לשם כך הם אפילו מתכוונים לפתוח פרויקט "הד סטארט", גיוס המונים, שנועד לממן את הטיפולים. היוזמה כבר החלה להניב פירות, ובחודשים האחרונים רזה גולן 11 קילוגרמים. החלק הקשה עוד לפניו, אבל החברים מבטיחים שיהיו שם לצדו כל עוד הוא ירצה בכך ועד שתושלם המשימה.

"כל החיים שלי הייתי החריג מכולם", סיפר גולן. "חטפתי הצקות בילדות, אבל תמיד היו לי חברים תמיד אהבו אותי". על החיים עם עודף המשקל סיפר: "אתה רואה חברים עם זוגיות, ואתה לא חושב שמישהי תאהב מישהו שנראה כמוך. אז רק בגיל 30 העזתי לפנות לבחורות ולהתחיל, וכן היה תסכול שאתה לא מצליח להילחם בדבר הזה".

ניב גולן, נלחם עם החברים מהיחידה בעודף המשקל (צילום: החדשות12)
"תמיד דאג שיהיה לנו טוב, זו הזדמנות לתת לו בחזרה" | צילום: החדשות12

ניר אליאור, חבר של גולן מהיחידה סיפר על הקשר העמוק שנוצר בשירות הצבאי, והוביל את החברים להירתם לעזרתו. "תמיד בשבועות שטח, אם חם ואם קר, הוא היה מגיע עם החיוך הכובש הזה", שחזר. "מעמיס לבד, פורק לבד, העיקר שיהיה לנו טוב ועכשיו זו הזדמנות אדירה מבחינתנו לתת לו בחזרה".

ליאור מאיק, חבר נוסף מהיחידה נזכר ברגעי ההחלטה על היוזמה: "אמרנו, וואלה צריך לעשות עם זה משהו'", סיפר. "הוא כבר הגיע למצב שהוא מסכן את החיים שלו. החלטנו להיפגש איתו ולהבהיר לו את המצב, ושאנחנו רוצים לקחת אותו תחתנו, לקחת אותו איתנו".

"היתרון הגדול בסיפור של ניב והחברים שלחו זה העניין של המוטיבציה", הסבירה ד"ר שירלי רזיאל, רופאת המשפחה של ניב. " הנושא של השמנה קשור בתזונה שהיא מרובת קלוריות והיעדר פעילות גופנית וקשה מאוד משנות את ההרגלים האלה. אז הדבר העיקרי שבעצם גורם לשנות אותם זה מוטיבציה פנימית מאוד חזקה ותמיכה מאוד רחבה ובמקרה של ניב - זה הזמן".

להשתתפות בפרויקט מימון ההמונים לחצו כאן