שחר עזריאל, תושב בית שאן, יצא שלשום מביתו לעבודה כרגיל. לא היה לו מושג שבאותו בוקר הוא יהפוך לגיבור היום, אבל אז, לפתע הוא שמע קריאות לעזרה והבחין בעשן בוקע מאחת הדירות בבניין הסמוך, שמכבי האש כבר הספיקו להגיע אליו.

"שמעתי אנשים צועקים שהבית עולה באש ושיש כלבה לכודה בפנים", שחזר עזריאל בשיחה עם מאקו, "זו הייתה הכלבה של השכנים שלי, לולה, והבנתי שכדי להציל אותה אני חייב לעשות משהו ומהר". לדבריו, הכלבה לא אפשרה למכבי האש שהיו בתוך הבית להתקרב אליה ואיימה לנשוך אותם, ולכן החליט לקחת את הדברים לידיים.

עזריאל הבחין בסולם שמכבי האש השעינו על חלון הבית בקומה השנייה, ומיד החליט לטפס עליו. "יצא מהבית המון עשן, ולולה כבר החלה להיחנק והתקרבה לחלון", הוא מספר, "החלון היה צר מאוד וסגור לגמרי, אז שברתי אותו, יצרתי חור קטן, וקראתי ללולה. היא זיהתה אותי, שמחה לראות אותי ורצה אליי". עזריאל הצליח לאחוז בכלבה בידיו, הוציא אותה החוצה מהדירה מלאת העשן כשהיא מתנשפת בכבדות.

שחר עזריאל מציל את הכלבה לולה
שחר עזריאל מציל את הכלבה לולה | צילום: מורן גורן

עזריאל טיפס למטה בסולם כשלולה בידיו, כששכנים ועוברי אורח שנאספו במקום מריעים לו, ומאוחר יותר היא חזרה לידי בעליה, שלמרבה המזל לא היו בבית באותו זמן. "הם הודו לי שהצלתי אותה, אבל לרגע לא היססתי לטפס על הסולם, זה היה מובן לגמרי שאני מציל אותה. זה בעל חיים, וחובה עלינו לעשות הכול להציל את חייהם. אני שמח שנפלה בידי הזכות לעשות את זה".

שחר עזריאל מחלץ את לולה מהדירה הבוערת
שחר עזריאל מחלץ את לולה מהדירה הבוערת