משלחת של חיילי צה"ל בשירות סדיר ובמילואים המריאה הלילה (בין שני לשלישי) לאלבניה על מנת לסייע לתושבי המדינה לאחר רעידת האדמה שפקדה את האזור בשבוע שעבר. המשלחת תעזור בהערכת הנזקים במקום ותסייע עם הפעולות ההנדסיות הנדרשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשלחת, המונה עשרה מומחים מטעם פיקוד העורף, תמריא בסיוע משרד החוץ. על פי הודעה של דובר צה"ל, המומחים יבצעו בחינה מעמיקה של השטח והמבנים באזור על מנת לקבוע אלו מבנים בטוחים לשימוש, וכן ימליצו למקבלי ההחלטות באלבניה על הצעדים הנדרשים לניהול האסון.

משלחת צה
משלחת צה"ל נערכת לנסיעה לאלבניה | צילום: דובר צה"ל

החיילים יצוידו באמצעים טכנולוגיים ובמערכות בקרה שפותחו בישראל, וכן באוהלים חסיני מים שנרכשו עבור ממשלת אלבניה וישמשו מחסה לאזרחים שנאלצו להתפנות מבתיהם.

עם הגעתה, תחבור המשלחת לצוות שגרירות ישראל בטיראנה, בראשות השגריר נח גל-גנדלר, שמתאם את פעילות המשלחת במדינה. לבקשת ממשלת אלבניה, תקיים המשלחת סיורים באזורים שנפגעו ויבדקו מבנים שונים, זאת במטרה למנוע קריסתם. פעילות זו מתקיימת לצד סיוע הומניטרי שיוענק לאוכלוסיה וחלוקת אוהלים לאזרחים, בתיאום עם השלטונות האלבנים.

"ישראל נחלצת לעזרת ידידתה אלבניה. שיגור המשלחת הינה עדות ליחסים המצוינים בין המדינות ולדיאלוג הקרוב המתנהל ביניהן מזה מספר שנים, הן ברמה הממשלתית והן בין העמים", מסר שר החוץ, ישראל כ"ץ.