בשורה לתושבי ירושלים: החל מ-1 בינואר 2020, ביום רביעי בעוד שבועיים, תושבי העיר יהיו זכאים לשעת חניה ראשונה חינם באזורים המסומנים בכחול לבן ברחבי הבירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בניגוד לתל אביב, שם רוב מקומות החניה בכחול לבן הם ללא תשלום עבור בעלי תו תושב, בירושלים החניה ברחבי העיר מחויבת בתשלום ללא הבדל בין תושבי העיר ולנהגים אחרים, חוץ משכונות מסוימות המחלקות תו אזורי. עובדה זו, בשילוב עם מיעוט החניונים העירוניים בעיר, יצרו מצוקת חניה אמיתית באזורים מרכזיים בבירה ועלות גבוהה לתושבי העיר המתניידים ברכב.

הרפורמה החדשה תעניק שעה ראשונה פטורה מתשלום לחונים בכחול לבן שנרשמו באתר העירייה כתושבי ירושלים. כדי לקבל את ההטבה, על תושבי העיר להיכנס לאתר העירייה ולמלא את הפרטים באזור הייעודי לרישום.

בעת החניה, יידרשו החונים עדיין להפעיל את אפליקציית פנגו או סלופארק. כמו כן, ההטבה תינתן רק בעת חניה לצד מדרכה הצבועה בכחול לבן ומותרת על פי חוק.

תושב ירושלים שיחנה את רכבו בכחול לבן אך באזור המיועד לבעלי תו אזורי, ללא תו חניה אזורי, ייקנס. כך גם מי שיחנה לאחר השעה 18:00 באזור המוגדר לחניה לבעלי תו חניה אזורי לאחר שעה זו. בנוסף לשעה הראשונה, תושבי העיר המחזיקים בכרטיס "ירושלמי" יהיו זכאים ל-20% הנחה לאורך כל זמן החניה החל מהשעה השניה.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, בירך את התושבים: "לאחר שנה של עבודה מאומצת אני נרגש ושמח לעדכן את תושבי ירושלים שהם זכאים לשעת חניה חינם. בקדנציה הקרובה אמשיך לעבוד קשה ולהעלות את קרנה של ירושלים. חג חניה שמח ירושלים".