אתמול נחנך בשדה התעופה הבינלאומי בפיטסבורג "המקום של פרסלי" (Presley's Place) – מרחב ידידותי לאנשים עם רגישות חושית, כמו ילדים ומבוגרים עם אוטיזם וצרכים מיוחדים, בעקבות רעיון של אחד מהעובדים, ג'ייסון רודג', אב לילד עם אוטיזם בעצמו.

החדר, שנקרא על שם בנו בן ה-4, הוקם לאחר שרודג', שעובד בשדה כמפעיל ציוד כבד מזה 7 שנים, פנה לכריסטינה קסוטיס, מנכ"לית רשות שדה התעופה של אלג'ני בחודש אפריל האחרון. הוא ביקש לעזור לאנשים שמתמודדים עם עומס חושי, בכך שיהיה להם מקום ללכת אליו כשכל המראות, הקולות, האורות החזקים והצפיפות, שבשדה התעופה הם פעמים רבות קיצוניים במיוחד, מקשים עליהם במיוחד.

"אני מקווה שכל אלו שרצו לטוס כל חייהם יוכלו לצאת לחופשות עכשיו", אמר רודג', "אני מקווה שזה יגיע גם לשדות תעופה נוספים ברחבי העולם. כהורים ומשפחות לאנשים עם צרכים מיוחדים, אנחנו זקוקים לזה בחיים שלנו".

"המקום של פרסלי", שגודלו כ-450 מ"ר, שיהיה פתוח לאורך כל שעות היממה, מציע לאנשים עם אוטיזם וצרכים מיוחד מרחב שבו יוכלו להירגע ולהתאושש לקראת הטיסה. המקום, השלישי מסוגו בעולם, כולל מבואה מרגיעה עם צינורות בועות, חדר משפחה, חדרים פרטיים ואזור למבוגרים – כולם אטומים לרעש.

בנוסף לכל אלו, מציע המקום גם חדר הדמיה של חוויית הטיסה עם שורות של מושבי מטוס אמיתיים, תאי מזוודות עליונים ואורות פועלים, שנתרמו על ידי American Airlines ו-Magee Plastics, ובית שימוש שכולל כיור מתכוונן ועזרים נוספים לבעלי צרכים מיוחדים.

לדברי קאסוטיס, בשדה התעופה שואף להפוך את הטיסות לנגישות עבור כולם. יותר מארבעים ארגונים והורים רבים השתתפו בפיתוח החדר, שנבנה על ידי צוות שדה התעופה, והצטרף לשני חדרים דומים שכבר קיימים בעולם – בנמל התעופה שאנון באירלנד ובנמל התעופה הרטספילד-ג'קסון באטלנטה. "החדר הזה הוא הזדמנות עבור מטיילים עם צרכים מיוחדים, ילדים ומבוגרים, לקבל מקום להירגע ולהתכונן לטיסה", אמרה.