משפחת הקרנפים בספארי ברמת גן מתרחבת: הקרנפית קרן פלס המליטה בחודש שעבר גורה חדשה. מדובר בבתה השנייה, שנולדה שלוש וחצי שנים אחרי שהגיחה לאוויר העולם הבת הבכורה, קיפנזי. טרם נקבע שם לגורה החדשה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בספארי סיפרו כי כיממה לפני ההמלטה החלה קרן לשנות את התנהגותה כשבין היתר דחקה הצידה את בתה קיפנזי במטרה להתכונן להמלטה. כשהמטפלים הבחינו בשינוי ההתנהגות, הם החלו להכניס את קרן למתחם היולדות המגודר, אך עוד לפני שהספיקו להשלים את המעבר היא המליטה את הגורה השנייה שלה בשטח הפתוח.

קרנפית חדשה הומלטה לקרנפית קרן פלס (צילום: שגיא טבצ'ניק‎, חדשות)
צילום: שגיא טבצ'ניק‎, חדשות

מיד לאחר ההמלטה השתיים הועברו על ידי הצוות לתוך המתחם השמור, שם בילו את השבועות הראשונים לחיי הגורה. ביום חמישי האחרון הצליחה הגורה הקטנה והסקרנית לצאת אל מחוץ למתחם בכוחות עצמה, כשהיא מלווה באימה.

עם צאתה פגשה הגורה את אביה, הקרנף עטרי, שניסה לדחוף אותה בזמן שאימא קרן לא הייתה בסביבה. המטפלים מיהרו להוציא את האם מהאזור התחום והיא מיד הרחיקה את עטרי מבתה הקטנה ולא אפשרה לו להתקרב ולפגוע בה.

קרנפית חדשה הומלטה לקרנפית קרן פלס (צילום: שגיא טבצ'ניק‎, חדשות)
צילום: שגיא טבצ'ניק‎, חדשות

הקרנפים הם בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה, והגורה החדשה היא הקרנפית ה-31 שנולדה בספארי מאז הקמתו. לגורה החדשה אין עדיין שם ועובדי הספארי התחילו להציע שורה של שמות בשפה הסואהילית שמתחילים באות K, כשמה של האם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו