חדשות טובות
חדשות טובות
מערכת חדשות טובות
11.03.18

הרגעים הכי ישראליים שיש

מרגשות, מפתיעות, מעלות חיוך או דמעה: טעימה מהתמונות שנבחרו לתערוכת "70 פנים לישראל"

צילום: קובי ביצ'אצ'י
שבעים פנים
צילום: שרון גבאי

הצלם שרון גבאי: "אהבה שלא תלויה בדבר"

שבעים פנים
צילום: שירן רוקבן פרידמן

הצלמת שירן רוקבן פרידמן: "המסר חשוב לא פחות מאיכות התמונה – הגאווה בישראליות שלי, והעצמה נשית עם מסר ברור: את יכולה להיות אמא, עובדת ולשמור על נשמתך ועל האופטימיות"

שבעים פנים
צילום: עזרא לנדאו

"ראש לשועלים", הצלם עזרא לנדאו: "רק בישראל ילד קטן מורם על כתפי אביו ומביט מהגובה על ציבור של אלפי חסידים חובשי כובעי פרווה ביום קיץ לוהט" 

שבעים פנים
צילום: מיכל גלעדי

הצלמת מיכל גלעדי: "התמונה הזו, שצולמה בשדות מבוא חורון בימי ראשית הקציר, החזירה אותי לימי מגילת רות. החיטה אותה חיטה, והקוצרים קוצרים. אווירה של חיבור למצווה, חיבור לאדמה וחיבור למעגל השנה"

שבעים פנים

הצלמת דנה סברו: "הלכתי לבקר את האחיין שלי בדיוק כשאבא שלו נכנס הביתה אחרי זמן ממושך בצבא. למזלי המצלמה הייתה איתי כדי לתפוס את הרגע שבו הוא קפץ עליו בהתרגשות. בעיניי זה הכי ישראלי שיש"

צילום: דנה סברו
שבעים פנים
צילום: גלי מרגלית

הצלמת גלי חיטמן-מרגלית: "שילבתי שני אלמנטים ישראליים מובהקים: היציאה לטבע בחגים ובשבתות, כשעם ישראל תמיד בדרכים, ואת הקרמבו, שמייצג עבורי ישראליות מתוקה במיוחד. אז מה קודם, הקצפת או הביסקוויט?"

שבעים פנים
צילום: ארנה נאור

הצלמת ארנה נאור: "פורים הוא הזדמנות לבחורי הישיבה לשמוח עד לא ידע ברחובות בני ברק, וגם הזדמנות לגשר של שמחה בינם לבין החילונים המבקרים. אומרים שעם ישראל מתאחד בשעת צרה, אבל בעיניי, בפורים עם ישראל מתאחד בזמן שמחה"

שבעים פנים
צילום: גיא אלוני

הצלם גיא אלוני: "התמונה הזו צולמה בהר גריזים בטקס העלייה לרגל העדה השומרונית, דקות ספורות אחרי הזריחה. מגוון התרבויות, האוכלוסיות, הדתות והאמונות, משתלבות זו בזו על אדמה אחת – ישראל"

שבעים פנים
צילום: אלינור הררי

הצלמת אלינור הררי: "צילמתי משפחה ישראלית מיוחדת ויפה של אמא ממוצא אתיופי ואבא ישראלי. התמקדתי בקטנה שהתחבאה מאחורי אימה, במבט המהפנט, הסקרן והתמים שלה. היה משהו ברגע הזה שיצר רגע ישראלי בעיני"

שבעים פנים
צילום: קובי ביצ'אצ'י

מיזם הצילום "70 פנים לישראל" קם במטרה לחבר בין קצוות החברה הישראלית. הצלמים המשתתפים הם חובבים וגם מקצוענים, מכל המינים, המגזרים והעדות. 70 התמונות שנבחרו נחשפו בקבוצת הפייסבוק של המיזם ויוצגו ב-10 במאי במתחם התחנה הראשונה בירושלים

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן