לפני ארבעה חודשים, רגע לפני שנגיף הקורונה סגר את ישראל, אייל גולן ואיתי לוי עוד צילמו תשדיר לקידום המופע המשותף שלהם שהיה אמור להתקיים ביוני האחרון. ככל הנראה, זה היה ניסיון אחרון להציל את הזוגיות המקצועית שלהם מלהתפוצץ, והם ניסו לשדר עסקים כרגיל, כי היו עשרות אלפי כרטיסים למכור. במופע המשותף השניים היו אמורים לשיר זה את שיריו של זה, ובתעשייה הניחו שזה איחוד כוחות מתבקש נגד המעצמה האחרת שעולה – עומר אדם. אבל כבר אז, כולם כבר דיברו על המתח הגובר בין גולן ללוי.

"זו סגירת מעגל", אמר לוי על המופע, "כי בתאריך ה-5.7, כשאייל הופיע בקיסריה, לדעתי זה היה לפני 10 שנים, ישבתי ככה על המדרגות, קיציס ישב משמאלי, הסתכלתי ואמרתי 'וואו, זה מטורף'". וגולן הוסיף: "אני אומר לעצמי איך הילד הקטן הזה משכונת שעריים, שהייתי רואה אותו ככה בשכונה, נהיה כזה גדול פתאום". 

הריאיון הגנוז של איתי לוי ואייל גולן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"בשבילו זאת הייתה סגירת מעגל". איתי לוי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

באצטדיון בלומפילד המשופץ והריק, לצורך הצילומים, נכחו גם רני רהב, היחצ"ן הצמוד שהשקיף מקרוב, ובני פרץ, המנהל של איתי והשותף המקצועי (לשעבר) של גולן. בדיוק שבוע אחרי הריאיון התפרסמה הידיעה הראשונה על הפיצוץ הגדול בין השותפים, איומים בתביעות של עשרות מיליוני שקלים משני הצדדים, ובהמשך גם יציאתו הסופית של פרץ מליאם הפקות.

איזה שם יהיה כתוב ראשון על הפוסטר?

אייל: "מה זה משנה תגידי? איזה שטויות, במה אתם מתעסקים?".

איתי: "שאני אענה לך? אייל גולן ואיתי לוי". 

רשמית: איתי לוי נפרד מאייל גולן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"ההצלחה שלו זאת ההצלחה שלי". אייל גולן ואיתי לוי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כשגולן ופרץ החתימו את איתי לפני חמש שנים, הם לא יכלו לדמיין עד כמה הוא יהפוך לאחד ממתחריו הגדולים של גולן. ההשוואה ביניהם טבעית, יש להם צבע קול דומה, וגם הדרך בה בחר ללכת כשהגיע הכסף הגדול, דומה לזו של המנטור שלו. אבל כשגולן התבקש להשוות, הוא חרק שיניים והעביר נושא:

הוא הולך בדרך שלך בעוד מובנים. הוא קנה מייבאך, יש לו שעון יהלומים.
"בסדר, זה חלק מהעניין", ענה אייל. "לא אני ולא איתי הגענו ממקום שהיה לנו, ולפעמים יש את הצורך למלא איזשהו חסך. לא גדלתי עם כפית של כסף בפה, לא קנו לי ולא הביאו לי, ולא הגעתי לגיל 17 ואבא שלי אמר לי 'בוא, תראה מה יש לך בחנייה'. מקסימום כרטיסייה של אוטובוס הייתה לי". 

תחת ניהולו של בני פרץ ובחסות המותג של אייל גולן, איתי לוי הפך לאחד האמנים המרוויחים בישראל. בעוד גולן החליט להוריד הילוך ולהפסיק להתרוצץ בין אירועים בלילות, בליאם הפקות החליטו לשווק במקומו לקהל שלו, את איתי לוי. לפי הערכות, בשנה שעברה בלבד הוא עשה 18 מיליון שקלים. גולן נהנה מנתח מהכסף, אבל בשלב מסוים נדמה שההשוואה שעושים ביניהם מתחילה לעצבן אותו.

כמה אתם קרובים?
אייל: "המון, באמת המון".

יש ביניכם לפעמים מתחים? הוא מופיע יותר? ההוא מופיע יותר?
"זה לא סוד שאני קצת הורדתי לחץ", הודה גולן. "זה לא קל במשך 24 שנים לרוץ ממקום למקום כל ערב. איתי עושה את זה בצורה סיזיפית משהו כמו שנתיים-שלוש, והוא יגיד לך לבד אם זה קל או לא. יש תקופות שאתה רוצה קצת להרגיע ולהוריד ואני בסדר עם זה. אני רוצה שהוא יעבוד ויופיע כמה שהוא יכול, יעשה ויצליח ויעלה למעלה, ההצלחה שלו זאת ההצלחה שלי". 

הריאיון הגנוז של איתי לוי ואייל גולן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"מאחל לאיתי לעשות את הדרך שעשיתי". אייל גולן | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

אבל אתמול (ראשון) השניים שיגרו הודעת פרידה משותפת, מלאה במחמאות הדדיות. לפי מקורבים, גולן ימשיך לגזור קופון שמן מהכנסותיו של לוי, בניהולו של בני פרץ שותפו לשעבר, עד תום החוזה בשנת 2024. תאריך חדש למופע כנראה כבר לא ייקבע, וסביר להניח שאפשר להכריז רשמית על גולן ולוי כמתחרים על אותה המשבצת בים התיכון.

"כל פעם היו אומרים לי 'היורש' לפני שאני בכלל מת, הרי יורשים זה אחרי שבן אדם מת", סיפר אייל. "כל פעם היו שואלים – 'אז זה היורש החדש?'. קודם כל בסדר, אני פה, ואני מאחל לאיתי לעשות את הדרך שעשיתי, באמת. מאחל לו שבעוד 20 שנה תראיינו אותו והוא עשה את הדרך שעשיתי".