רק לפני שבוע הראנו לכם את קיילי מינוג כובשת את פסטיבל גלסטונברי באנגליה כשלצידה לא אחר מאשר סולן להקת קולדפליי, כריס מרטין, שהופיע את כל הקהל כשהצטרף אל מינוג על הבמה. רבע מיליון איש בקהל. ואם זה לא מרשים אתכם אתם צריכים לדעת שמגזין פורבס העריך כי מרטין שווה כ-120 מיליון דולר, וסיבוב ההופעות האחרון של הלהקה שהסתיים בשנה שעברה ובו צפו מיליונים, היה המרוויח ביותר בהיסטוריה והכניס קרוב לחצי מיליארד דולר.  

בשקט בשקט, ומבלי שאף אחד ידע היה אפשר לראות את הכוכב היום בצהריים מסתובבב ביפו ליד גן הילדים הדו לשוני בעיר. מה עושה עשה פה? ובכן, בשלוש השנים האחרונות הגיע מרטין מספר פעמים לישראל בניסיון להרים מופע משותף עם מסר של קירוב לבבות לקהל ישראלי ופלסטיני ביחד. בעבר תיעדנו את הזמר במצדה באחד אותם ניסיונות להרים את המופע, שנדחה שוב ושוב וככל הנראה לא יתקיים בעתיד הנראה לעין. 

ביקור סודי: כריס מרטין הגיע לישראל  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
ביקר ביפו בגן יהודי ערבי בו הוא תומך כלכלית | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

במהלך הניסיונות הללו יצר קשרים קרובים עם מנהלי עמותת "בוסתן יאפא", הפועלת לשינוי תודעתי ביחסים בין יהודים לערבים בישראל וברשות הפלסטינית. הכוכב תרם כסף רב לגני הילדים של העמותה, והגיע לביקור בישראל על מנת לבדוק מה נעשה עם אותם כספי התרומות. אחרי הביקור בגן יצא לסיור בגדה המערבית וישן הלילה בירושלים, לפני שיעזוב את הארץ מחר.