התחרות ב"רוקדים עם כוכבים" אומנם רק החלה, אבל הקצב גבוה והנבחרת ממשיכה להצטמצם. לאחר שואלרי חמאתי ויאנה יוסף סיימו את דרכן בתחרות, הקבוצה השלישית הגיעה גם היא לערב הדחה ראשון. כל הזוגות הביאו את המיטב לרחבה, אך בסיומה של הצבעה מותחת השופטים והקהל בחרו להיפרד מגאולה אבן-סער והרקדן נדב שחם.

השניים סיפרו בראיון ל"גיא פינס" על התחושות: "התאכזבנו מאוד, רצינו להמשיך להעפיל כמה שיותר גבוה ולא הלך, אבל אני לא מתחרטת לרגע. למדתי לא רק צעדי ריקוד, אלא גם על עצמי, לאתגר ולא לוותר לעצמי. גם הכרתי פרטנר אדיר לריקוד ולשעות ארוכות בסטודיו וזה לא מובן מאיליו".

הגעת לשלב שבו נפצעים תוך כדי החזרות?
"האמת שכן, אני מדברת בעודי חבושה. שמחתי לגלות שיש תחבושות לצלעות, אפילו מנומרות. אני גם על משככי כאבים כי זו חוויה מאתגרת לצלעות. אבל אני מוכרחה לומר שכשרקדתי פחות חשתי בזה, רק לפני ואחרי. זה מאתגר מאוד פיזית, אתה נדרש לעשות עם הגוף דברים שהוא לא מורגל להם. עבורי היה קשה גם לזכור את צעדי הריקוד, אני לא רגילה לזה, הרבה יותר קל לי לבנות ריאיון בראש, לדעת מה אני רוצה לשאול ולארגן לעצמי את השאלות. בריקוד לא רק הראש זוכר, גם הגוף. נדב הבין מי הקליינטית שאיתו והשתמש בטריקים כדי ללמד אותי לזכור וגם לבצע". 

כזכור, גאולה ביקשה לסיים את תפקידה כמגישת תוכנית חדשות תקופה קצרה לאחר פרוץ המלחמה. בשידורים לאורך הלחימה היא נשברה לא מעט פעמים על המסך, ופרצה בדמעות כשראיינה שורדים ונפגעים מהטבח בשבת השחורה. כשנשאלה האם ההשתתפות בתוכנית הריקודים הגיעה מתוך צורך לניתוק, השיבה: "הייתי חייבת את זה, זו הסיבה העיקרית שבגללה אני פה. אין לי אוויר בחוץ ופה יש לי, הייתי זקוקה לאוויר ולניתוק הזה ואני עדיין זקוקה לו. החוויה כאן סיפקה לי את האפשרות להתנתק".

עכשיו כשנגמרו הריקודים החדשות יחזרו לחייך?
"אולי, אבל עבורי לא נגמרו הריקודים, התאהבתי בז'אנר ויש המון סגנונות שעדיין לא ניסיתי כמו צ'ה צ'ה, רומבה וסלסלה, אני רוצה לרקוד ומתכוונת להתמיד בזה. מאוד שמחתי על העובדה שהרבה נשים נגשו אלי בתקופה הזו ואמרו לי: 'כל הכבוד לך שאת רוצה משהו ומסתערת עליו באמצע החיים'. זה לא מובן מאיליו, אני לא בגיל אבל מאוד רציתי את זה, ויש נשים שאמרו שזאת הייתה השראה עבורן להגיד כן, גם באמצע החיים. לכו על החלומות שלכם ואל תפחדו לממש אותם".

בעלך, השר לשעבר גדעון סער, לא ידוע במנעד הרגשי העצום שהוא משדר כלפי חוץ.
"אז זו הטעות. הוא במקצוע שבו בדרך כלל אתה עובד ומנסה לעשות טוב לעם ישראל, זה פשוט לא הז'אנר. אבל איזה איש מדהים הוא, הוא אוהב אותי בכל הכוח. לא עניין אותי שיגידו בחוץ 'מה קרה לה, הרגע היא הגישה חדשות ועכשיו היא רוקדת', אבל מאוד התלבטתי כי חשבתי שאולי זה לא מתאים לו ולמשפחה. עברתי אחד אחד, בראש ובראשונה הלכתי אל גדעון ושאלתי מה הוא אומר. הוא שאל אותי אם אני רוצה את זה, עניתי לו שמאוד, והוא אמר לי: 'אז תעופי על זה', וזה מאוד שימח אותי".